Evde karın ve yanları zayıflatmak için egzersizler

Karın ve yanlar, fiziksel aktivite ile düzeltilmesi en zor olan alanlardan bazılarıdır. Neyse ki, kadınlar için özel bir dizi egzersiz geliştirilmiştir. Evde istenmeyen santimetrelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Kendinize bir plan ve özel bir zayıflama programı yapın. Yardımı ile istenen sonucu hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz.

karın üzerindeki yağ kıvrımları

Vücuttaki yağ birikiminin mekanizmasını öğrenin. Yağ, kalori fazlasıyla depolanır. Vücudun kullanmadığı enerji depolamaya başlar. Vücudun belirli bir bölgede kilo veremeyeceği anlaşılmalıdır. Bu nedenle, tüm egzersizler ve kozmetik işlemler tüm vücut için bir kompleks olarak yapılmalıdır. Göbeğin tam oturması ve yanların kaybolması için genel olarak kilo vermeniz gerekir. Diyeti değiştirin, doğru ve dengeli hale getirin. Günlük egzersiz yapın ve aktif olun.

Kilo verme sürecine akıllıca yaklaşılmalıdır. Yorucu diyetlerden hemen kurtulun. Hızlı kilo vermeyi amaçlayan herhangi bir diyet vücut için olumsuz sonuçlara yol açabilir. Diyet süresince kaybedilen kilo, tamamlandıktan hemen sonra hızla geri dönecektir. Diyetin sonunda kişi normal diyetine geri döner. Diyet sırasında reddettiği her şeye izin verir. Günlük kalori alımının aşılması, daha önce gitmiş olan ağırlığı geri getirecektir. Kilo verme süreci asla hızlı değildir, uzun zaman alır. Vücudu aynı ağırlık ve şekilde tutmak için düzenli egzersiz yapmanız ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeniz gerekir.

Vücut yağının nedenleri

Yağlı birikintilerin ortaya çıkmasının birçok nedeni vardır. Sorunlu bölgeye göre vücut yağının doğasını ve nedenini belirleyebilirsiniz. Kilo verin ve fazladan santimetre çıkarın. Karın üzerinde yağ birikintilerinin sayısız strese bağlı olarak oluşabileceğine inanılmaktadır. Böbreküstü bezleri, karın bölgesinde tortu oluşumuna katkıda bulunan kortizol hormonunu salgılamaya başlar. Endokrin sistem sorunları, yanlarda yağ birikintilerinin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu, aşağıdaki gibi faktörlerden etkilenebilir:

 1. Un ve tatlı yemek

  Gazlı içecekler, tatlılar, hamur işleri, tatlılar. Bu yiyecekleri diyetinizden çıkarmaya çalışın. Bunları meyve veya çilek ile değiştirin.

 2. Genetik

  Fazla kilolu olma eğilimi genetik düzeyde olabilir. Vücudunuzu erken yaşlardan itibaren izlemeye değer. Ayrıca ancak 24 yıl sonra göstermeye başlayabilir. Bu yıllarda kişi öğrencilik hayatından daha az aktif hale gelir. Ve fazla kilo görünmeye başlar.

 3. Alkol

  Alkollü içecekler ve kokteyller şeker bakımından yüksektir. Kişi içer ve çok yemeye başlar. Alkolün sizi acıktırması ve vücutta sıvı tutması nedeniyle.

Karın bölgesinde biriken yağ iç organlarda oluşmaya başlayabilir. Kardiyovasküler ve kas-iskelet sistemi hastalıklarının ortaya çıkmasında risk faktörüdür. Fazla kalori nedeniyle göbek büyür. Bel bölgesinde birikmeleri hormonal dengesizlikten kaynaklanmaktadır. Vücut günlük normdan daha fazla kalori aldığında, harcanmamış enerji yanlarda ve midede birikir. Bazı insanlar midede bir "tırtıl" göründüğünden şikayet ederler. Görünüm sadece diyet bozuklukları veya hormonlardan etkilenmez, genetik düzeyde de olabilir. Bu sorun erkeklerde de ortaya çıkabilir.

Genetikle mücadele etmek zordur, dengeli beslenmeye ve fiziksel aktiviteye odaklanır. Göbek bölgesindeki yağların alınması çok çaba gerektirir. Bu bölgede kan akışı o kadar aktif değildir ve vücudun enerji rezervlerini alması zordur. Kan akışı için ellerinizle veya vakumlu bir şişeyle masaj yapabilirsiniz. Göbek bölgesini atlayarak dairesel hareketlerle yavaşça masaj yapmaya başlayın. Hareketleri günlük olarak tekrarlayın ve istenen sonucu alın.

Spor yardımı ile mide ve yanları çıkarıyoruz

Yanlarda asılı bir göbek ve merdaneler bulduktan sonra, hemen aklınıza basını hızlı bir şekilde sallamanız ve egzersizi yapmanız gerektiği akla geliyor. Basın için egzersiz yapmak herhangi bir sonuç getirmeyecektir, çünkü yağ tabakasının altında görünmeyecektir. Ve sadece belirli bir bölgede kilo vermek imkansızdır. Kilo vermenin en etkili yollarından biri aerobik egzersizdir. Vücut, hızlı temposu ve yoğunluğu nedeniyle egzersiz sırasında çok fazla enerji harcar. Düzenli karın egzersizlerinin kalorisi düşüktür.

Spor, insan vücudu için önemlidir. Aerobik dersleri çok popülerdir. Step, su aerobiği, esneme, dans aerobiği, yoga gibi birçok farklı alanı içerir. Teknik öğrenebilir ve evde antrenman yapabilirsiniz. Eğitim videolarını kullanın ve onlar hakkında daha fazlasını okuyun. Elinizdeki uygun malzemeleri kendiniz seçin ve derse devam edin. Yürüyüşünüzü veya işe gidip gelmenizi yürüyüşle değiştirin. Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, tembelliği bırakın ve eve merdivenleri çıkmaya başlayın.

Evde yapabileceğiniz yan tahtalar ve çember döndürme etkili egzersizler olarak kabul edilir. Kasnağı kuvvetli bir şekilde döndürmek, kenarlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bunun için günde 2 defa düzenli olarak en az 30 dakika egzersiz yapmanız gerekir. Kan akışını teşvik etmek için bir masaj sargısı kullanabilirsiniz. Yan tahta, normal tahtanın sofistike bir versiyonudur. Eğik ve sırt kaslarının güçlenmesine yardımcı olur. Günde birkaç dakika ayırın. Sonuç sizi bekletmeyecek. Vücut hızla fiziksel aktiviteye alışır. Düz ve sıkı bir göbek elde etmek için sabırlı olmanız ve çok fazla iradeye sahip olmanız gerekir.

Tonlu bir göbek için doğru beslenme

Diyetin insan vücudu üzerinde büyük etkisi vardır. Yanlış beslenme birçok hastalığın nedeni olabilir. Yağlı ve fast food yiyecekler, organların işleyişini olumsuz etkiler ve yağ birikmesine katkıda bulunur. Sağlıklı bir yaşam tarzının temel koşulu dengeli beslenmedir. İlk adım, kalorisi yüksek veya enerjisi düşük gıdalardan kaçınmaktır.

Diyetimize taze mevsim sebzeleri ekliyoruz. Harika seçenekler arasında brokoli, lahana, patlıcan, salatalık, domates, havuç, sarımsak ve karnabahar bulunur. Ev bahçelerinden elma, kayısı, şeftali, erik, armut gibi meyveleri seçin. İthal ürünlerden kaçının, uzun süreli depolama için özel olarak kimyasallarla işlem görürler. Meyveler ve meyveler, faydalı vitamin ve mineraller açısından zengindir. Lif ve biyoaktif bileşikler içerir. Az enerji sağlarlar ancak vücut ağırlığını kontrol altında tutarlar.

Olgun meyveler satın alın: yaban mersini, dut, böğürtlen, kuş üzümü, kiraz, ahududu ve bektaşi üzümü. Atıştırmalıklar için iyidir. Yaşlanma süreçlerini önler ve gençleştirici bir etkiye sahiptir. Vitamin ve antioksidan bakımından zengindirler. Cilde parlaklık ve elastikiyet verir, kalp hastalığı ve kanser riskini azaltır. Günde 2 litreye kadar bol su için. Yalnızca diyet etlerini seçin. Tavuk ve hindi amino asitler ve A, B, E vitaminleri açısından zengindir. Filetoları derisiz pişirin, kalorileri yüksektir. Diyetinize sığır eti ekleyin. Kolajen sayesinde eklem bağları ve bağışıklık için faydalıdır.

Balık ve deniz ürünleri bir vitamin, mineral ve omega-3 çoklu doymamış yağ asitleri kaynağıdır. Vücudumuz için yararlı olan kalsiyum ve fosfor içerir. Yağsız balık, buharda pişirme veya ızgara seçin. Az yağlı süt ürünleri kullanın. Şekersiz yoğurt alın. Yemekler günde en az 6 defa olmalıdır. Ana yemeklerden ve küçük atıştırmalıklardan oluşur. Sağlıklı bir beslenme planı yapın ve diyetinize bağlı kalın.

Göbek ve göbek yağlarına karşı karın boşluğu

En sevdiğiniz kanepede uzanırken yapabileceğiniz çok basit bir egzersiz. Göbek ve yan yağlarla savaşmanın harika bir yolu. Bize yogadan geldi, iç kasları çekmenin etkili bir yoludur. Egzersiz en iyi sabah aç karnına yapılır. Vücuttaki toksinlerin atılmasını teşvik eder ve bağırsakları normalleştirir. İç karın kaslarını güçlendirir ve sıkılaştırır. Endokrin sistemi dengeler. Karın ve diğer organlara kan akışını artırır. Belin görsel olarak küçülmesine ve göğüs hacminin artmasına yardımcı olur. Teknik doğru olmalı. Kasları hissetmeyi ve germeyi öğrenmeli. Diyafram kasları da işin içinde yer alır. Derin nefes alma akciğer kapasitesinin artmasına yardımcı olur.

Egzersiz nasıl doğru yapılır:

 1. Ayaklarınızı omuz genişliğine yerleştirin.
 2. Derin bir nefes al.
 3. Ellerini dizlerinin üstüne koy.
 4. Yavaş yavaş nefes verin ve midenizi çekin.
 5. Nefesinizi 10-15 saniye tutun.
 6. Karın kaslarınızı sıkın.
 7. Egzersizi 10 kez tekrarlayın.

Karnı vakumlamanın başka bir yolu var. Yatakta uzanırken kollarınızı vücudunuz boyunca uzatın. Dizlerinizi bükün ve derin bir nefes alın. Yavaş yavaş nefes vermeye ve midenizi çekmeye başlayın. Son nefesi aldıktan sonra 5 saniye dondurun ve küçük bir nefes alın. Derhal nefes verin, karın kaslarınızı sıkın. Her biri 5 küçük nefes içeren egzersizi 10 kez tekrarlayın.

Evde bir antrenman nasıl düzgün bir şekilde yapılır

Antrenman sırasında enerjik olmalısın, bu yüzden dersten 1, 5 saat önce küçük bir atıştırmalık al. Gerekli ekipmanı hazırlayın: halı, halter, çember, ip. En uygun kıyafeti seçin veya özel kıyafetler satın alın. Sıkıştırma efekti ve streç kumaşta özel giysilerin avantajı 4 kattır. Tahrişe neden olmaz ve nemi iyi uzaklaştırır. Ders sırasında vücudunuzda ıslak şeyler hissetmeyeceksiniz.

10 dakika boyunca küçük bir ısınma yapın, iyice gerin, boynunuzu ve sırtınızı gerin. Kasları strese hazırlamaya yardımcı olacaktır. Önceden bir egzersiz programı yapın. Tüm alıştırmaları sırayla yapmaya başlayın. Nefes almaya dikkat edin, eşit olmalı ve ekshalasyon için asıl çaba gösterilmelidir. Haftada 4-6 kez egzersiz yapın. Kardiyo ve açık hava aktivitelerini hatırlayın.

Mide ve yanlar neden kilo vermez?

Karın ve yanların kilo vermemesinin nedeni yanlış yaklaşım olabilir. Diyet yapmıyorsanız, haftada 2 kez egzersiz yapıyor ve pasif bir yaşam tarzı sürüyorsanız sonuç beklememelisiniz.

Kilo verme sırasındaki arızalar:

 1. Diyetin ihlali.
 2. Yanlış beslenme.
 3. Düzensiz yemekler.
 4. Egzersizleri atlamak.
 5. Stres.
 6. Uyku eksikliği.
 7. Pasif yaşam tarzı.
 8. Alkol tüketimi.
 9. Şeker ve un kullanımı.
 10. Kötü alışkanlıklar.

Kilo verememenizin başka bir nedeni daha var. Kalorisi çok düşük olan bir diyet 2 hafta sürdüğünde metabolizma doğal olarak yavaşlar. Yağ yavaşça gider, ama o kadar yavaş ki sonucu fark etmeyebilirsiniz. Diyet hilesi bunun üstesinden gelebilir. Kalori alımını% 15-30 artırın. Sadece sağlıksız atıştırmalıklar veya şekerlemelerle değil. Diyetinize tahıl veya meyve ekleyin.

Kalori kontrolünü koruyun, daha fazla protein tüketin. Vücuda besin verilmediğinde açlık hissi başlar. Yiyeceklerden alınan kaloriler biriktirilir ve yedekte saklanır. Sağlıklı bir diyet, kalori kısıtlaması olmadan olmalıdır. Vücut aç kalmayacağını anladıktan sonra yağları bırakmaya başlayacaktır. Yalnızca entegre bir yaklaşım yağlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeye karar verirseniz, abur cubur yemenize ve katı bir plan izlemenize izin vermeyin. Daha sıkı çalışmanıza yardımcı olacak bir hedef veya motivasyon belirleyin.