İçme diyeti: faydalar, menüler, zamanlama, sonuçlar

içme diyeti için limonlu ve ahududulu su

Herhangi bir diyette kilo vermek muazzam bir irade gerektirir. Bir meyve ve sebze menüsünde beş gün bile dayanmak çok zor olabilir - ikinci gün açlık eziyetleri ve diyet programını takip etmek imkansız görünüyor.

Kilo vermek ve hacimleri azaltmak için değişmeye kararlıysanız, hangi diyete devam edeceğinize karar vermelisiniz. Ancak hafif bir diyetin efsanevi bir kavram olduğu akılda tutulmalıdır. Belirgin bir şekilde kilo vermek için 1-2 hafta boyunca sıkı bir temizlik diyeti gerekir. Kilogram için kilogramın ortadan kalktığı en etkili kilo verme planı, zorlu bir içme diyetidir. Bir ay içinde harika bir kilo kaybı elde edebileceğiniz ve yeni bir vücuda sahip olabileceğiniz içme diyetleri üzerindedir.

Hacimleri daha hızlı azaltmak için zorlu bir içme diyetine nasıl hazırlanılır ve vücudun yardımı ile nasıl düzgün bir şekilde temizlenir, bu makalede ele alacağız.

İçme diyetinin özü

Diyet yapmak, kilo vermenin en etkili yollarından biri olarak kabul edilir. Aynı zamanda "tembeller için diyet" adı da vardır, çünkü fiziksel aktiviteden yoksundur ve "en iyi modellerin diyeti" dir. Spora girme arzusu olsa bile, bunun için yeterli güç olması muhtemel değildir.

İçme diyetinin özellikleri

 • Sindirim sistemi üzerindeki yükü azaltır,
 • Vücudun temizlenmesi, durumunun iyileşmesi ve iç organların çalışması nedeniyle,
 • Kilo kaybı hızlı gerçekleşir.

Uzmanlara göre, sıvı bir diyet kilo vermenin oldukça zor bir yolu, çünkü onu uygularsanız katı yiyecekler yemeye bir tabu koymanız gerekecek.

İçme diyetinin artıları

 • Kilo kaybı çok etkilidir - bu diyette hızlandırılmış metabolizma nedeniyle 20 kg'a kadar kaybedersiniz.
 • İştahın azalması nedeniyle midenin hacmi azalır.
 • Böyle bir diyet faydalıdır çünkü vücudu temizlemeye yardımcı olur.

Diyet içmenin eksileri

 • Sağlığa zarar verme risklerinin ortaya çıkması, gastrit ve anemi gibi hastalıkların provoke edilmesi, cilt problemlerinin ortaya çıkması, bağışıklığın azalması, kan oluşumunda bozulmalar vardır. Böbrek yetmezliği gelişebilir, hemoglobin seviyelerinde düşüş, kalp ve mide hastalıkları oluşabilir.
 • Ödemin ortaya çıkması mümkündür.
 • İçme diyetine oturmak, dayanması oldukça zor olan açlıktan ölmek demektir.
 • Diyetten yanlış çıkış yolu, anoreksinin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Kimler içme diyetinde olmamalıdır?

Sıvı bir diyet, vücudun normal çalışması için gerekli olan katı gıda ve birçok vitamin ve mineralden yoksun olduğundan, hamile kadınlar, emziren anneler ve ayrıca herhangi bir hastalığı olan kişiler için kontrendikedir.

Sıvı diyetin zamanlaması

Bir içme diyetini ne kadar süre takip edebilirsiniz? Günlük ve haftalık bir içme diyeti vardır ve en çaresiz olanlar bir ay boyunca bunu takip edebilir. Ayrıca ara seçenekler de vardır: üç gün ve iki hafta.

Beslenme uzmanlarının tavsiyelerini dikkate alarak en iyi seçenek sıvı diyette bir haftadır. Bir ay boyunca içme diyetine bağlı kalırsanız, sağlığınız zarar görebilir.

Yılda sadece bir kez, düzgün bir giriş ve çıkışla bir içme diyeti uygulayabilirsiniz.

Sonucu görmek ne kadar sürer?

Diyetteki kalori miktarı azaltıldıktan sonra kilo kaybı başlayacaktır. Zaten içme diyetinin ilk gününde, bunun için uygun hazırlığa tabi olarak 2-3 kilograma kadar kaybetmek mümkün olacaktır. Yedi günlük bir süre boyunca kilonuz 7 kg'a kadar atılabilir. İçme diyetinde iki hafta dayanmayı başarırsanız, 10-13 kg kilo verebilirsiniz. Bir ay boyunca sıvı bir diyet uygularsanız rekor sonuçlara ulaşabilir ve hatta 20 kg kilo verebilirsiniz.

İçme diyetine nasıl girilir

Bu kilo verme yöntemi, hayatlarını aperatifler, fast food ve hareket halindeyken yiyecekler olmadan hayal edemeyen kişiler için çok uygundur. İçme diyetinin temel ilkeleri, açık bir beslenme programına uymak ve sadece sıvı gıdaların tüketilmesidir.

İçme diyetinin en zor günü ilkidir. Diyete başlamak her zaman zordur - özellikle diyette normal katı yiyecekler yoksa, vücut hemen yeni bir diyete uyum sağlayamaz. Yemek yemek ve çiğnemek istiyorum, ama sen sadece içiyorsun.

Menü tablosu sıvı yemekler için çeşitli seçeneklerle dolu olsa bile, sadece su ile kilo verdiğimiz hissine kapılabilirsiniz. Diyetin başlangıcında, akut açlık atakları ortaya çıkabilir ve gerçekten kalori içeriğini unutmak ve normal yemeğinizi yemek isteyeceksiniz.

Bir arıza nedeniyle verimlilik sıfıra düşebilir, ruh hali bozulur. Ancak diyetin başlangıcında vücudun aktif bir temizliği olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu nedenle rahatsızlık, rahatsızlık olabilir - örneğin, ağız kokusu, dilde plak görünümü.

İçme diyetine geçiş, yeni bir diyete girmeye hazırlanmaya yardımcı olur. Diyete başlamadan en az bir hafta önce, menünüzdeki ağır yiyecekleri hariç tutarak doğru yemeye başlamalısınız: un, yağlı, tatlı, fast food, şekerli herhangi bir yemek. Ayrıca, normal porsiyonlarınızı yarıya veya üçe indirmeli ve bol su içmelisiniz.

Diyet yaparken hangi yiyeceklere izin verilir?

Diğer tüm diyetlerde ana içecek sadece su ise, uygun bir diyet gözlemlenirken, sıvı diyette de yağsız süt vurgulanır. Ek olarak, diyet, çeşitli bileşimlerin taze sıkılmış meyve sularını içerir - sebze, meyve ve bunların karışımları, çeşitli çay türleri - tatlı olmaması gerektiğini hatırlamak önemlidir.

Ayrıca, süte ek olarak, menüye sütlü içecekleri de ekleyebilirsiniz - örneğin yoğurt. Sıcak yemeklerden et veya balık suyu ve yulaf ezmesi kullanımına izin verilir. Bir tatlı olarak, çilek ve meyvelerle bir smoothie yapabilirsiniz. Ve gazsız çok fazla arıtılmış su içmeyi unutmayın.

İçme diyeti ile ne olmaz

Sıvı diyet kuralları, yüksek kalorili soda, yağlı süt içecekleri ve kakaoya izin vermez. Alkol yasaktır, kahve istenmez.

Güne göre ayrıntılı içme diyet programı

En uygun olanı haftalık içme diyetidir. Başlamadan önce diyet menüsüne bağlı kalarak kendinizi mümkün olan en iyi şekilde hazırlamalısınız. Yedi günlük diyet sadece içeceklerden oluşacak, ayrıca gazsız günde en az 2 litre temiz su içmek gerekli olacak. İçme diyetinin etkinliğinin temel ilkesi, yemek yeme isteği ortaya çıktığında minimum kalorili içecekler tüketmeniz gerektiğidir. Diyet sırasında midenin hacmi azalacak, bu da iştahta azalmaya ve eksi yedi kilogramdan kilo kaybına yol açacaktır.

İçme diyetinin ana kuralı: günde toplam kalori 1500 kcal'i geçmemelidir.

7 günlük yemek menüsü (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği)

 • 1. Gün: Düşük veya sıfır yağ içeriğine sahip süt ürünleri: yoğurtlar, süt ve sütlü içecekler, fermente pişmiş sütlü kefir.
 • 2. Gün: et suyu - seçim için et, sebze veya balık.
 • 3. Gün: Meyvelerden, sebzelerden veya bunların kombinasyonlarından taze sıkılmış meyve suları. Suyu bire bir oranında gazsız saf su ile seyreltiyoruz.
 • 4. Gün: şekersiz siyah veya yeşil çay. Tüketim için bitki çayları kullanmak çok iyidir.
 • 5. Gün: şeker ilavesiz sıvı meyve jölesi.
 • 6. Gün: şeker, meyve veya meyve kompostosu eklenmemiş uzvar.
 • 7. Gün: seçim için taze meyve suyu.

14 günlük yemek menüsü

Katı gıda içermeyen iki haftalık bir diyette, elde edilen sonucu kaybetmemek için yavaş yavaş hem girip hem de çıkmanız gerekir. Günde 1500 kalori içeren bir diyeti önceden ayarlarsanız, 14 gün boyunca içme diyetini sürdürebilirsiniz. Aynı zamanda, kahvaltıda bile "dolu" olma durumuna sahip olmayacaksınız ve en sevdiğiniz sağlıksız yemeklerin resimlerini içeren resimler gözlerinizin önünde titreyecek. Ancak bir kez kilo aldıysanız, yemeyi bırakıp içmeye başlamanın zamanı geldi. Böyle zorluklar yoktu, hedef için bir çaba varsa her şeyin üstesinden gelinebilir.

 • 1-2. Gün: Yağ içeriği düşük veya sıfır olan süt ürünleri: yoğurtlar, süt ve süt içecekleri, fermente pişmiş sütlü kefir.
 • 3-4. Gün: et suyu - et, sebze veya balık arasından seçim yapabilirsiniz. Tuz ve baharat ilave edilmemelidir.
 • 5-6. Gün: Meyve, sebze veya bunların karışımlarından taze sıkılmış meyve suları. Suyu bire bir oranında gazsız saf su ile seyreltiyoruz.
 • 7-8. Gün: şekersiz siyah veya yeşil çay. Tüketim için bitki çayları kullanmak çok iyidir.
 • 9-10. Gün: şeker ve tuz eklenmemiş sıvı tahıl jölesi.
 • 11-12. Gün: Şeker ilavesiz Uzvar.
 • 13-14. Gün: Seçtiğiniz taze meyve suları.

Aylık yemek menüsü

30 gün boyunca bir içme diyeti izlemeye karar verdikten sonra, vücudun gerekli tüm maddeleri alması için hangi vitaminlerin ve diğer gerekli makro ve mikro elementlerin alınması gerektiği konusunda önce bir terapiste danışmalısınız.

İçme diyetinin ilk haftası, toksinlerin vücudunu tamamen temizlemek için tasarlanmıştır. Üç hafta sonra karaciğer ve böbrekler temizlenir ve diyetin son günlerinde hücresel düzeyde temizlik gerçekleşir.

İçme diyetinin bir aylık diyeti her gün aynıdır: kahvaltıda iki saat sonra bir bardak az yağlı yoğurt içiyoruz - ikinci bir kahvaltı için - bir bardak taze sıkılmış portakal suyu, öğle yemeği için - kremsi sebze çorbası ve bir bardak şekersiz yeşil çay, öğleden sonra atıştırması için - meyve jölesi veya çilek, bir bardak az yağlı kefir ile akşam yemeği yiyoruz.

İçme diyeti: yemek tarifleri

Kefir elma içeceği

Malzemeler: 500 ml kefir (az yağlı veya yüzde bir), yeşil elmalardan yarım litre taze sıkılmış meyve suyu, bir kaşığın ucunda tarçın.

Hazırlanışı: Bir karıştırıcıda çırpın ve bir nane yaprağı ile servis yapın.

Narenciye Taze

Malzemeler: ananas (yarım) ve bir portakal

Hazırlanışı: Taze sıkılmış ananas ve portakal suyunu hazırlayın, karıştırın.

Zencefilli elma içeceği

İçindekiler: 500 ml su, 20 gram zencefil kökü, yarım yeşil elma.

Hazırlanışı: Zencefil ve elmayı suyla dökün ve 2 gün bekletin. Ortaya çıkan tentürü boşaltıyoruz.

taze narenciye

İçindekiler: 1 litre su, bir limonun suyu, mandalina, portakal ve greyfurt. Hazırlanışı: Tüm meyve sularını karıştırın, gazsız su ekleyin.

İçme diyetinden nasıl çıkılır

İçme diyeti sonucunda verilen kiloları bu kadar zorlukla almamak için yavaş yavaş ve sorunsuz bir şekilde kilo vermelisiniz. Diyet süresinin iki katı olan bir süre boyunca normal diyetinize dönmelisiniz. İki haftalık bir diyetten sonra, bir ay boyunca menüye tanıdık yiyecekler eklenmelidir. Diyet otuz gün sürdüyse, katı yüksek kalorili yiyeceklere iki ay içinde sorunsuz bir şekilde devam edilmelidir.

Diyetin bitmesine rağmen mümkün olduğunca geç tekrar un ve tatlı yemeye başlamalı ve ilk günlerde sadece kahvaltıda katı yiyecekler tüketmelisiniz. Öğle ve akşam yemekleri, katı gıdalara kademeli olarak geçiş yapan içeceklerden oluşmalıdır.

Hafif içme diyeti

Zihinsel ve fiziksel olarak birkaç gün üst üste içme diyeti yapmakta zorlananlar için kilo vermenin ve vücudu temizlemenin daha kolay bir yolu var. Beslenme uzmanları, oruç günlerini haftada iki kez bir içecekle düzenlemeyi önerir, ancak arka arkaya değil. Böylece, 4 hafta boyunca (artık değil), yedi günde bir, günde sadece temiz su (bir buçuk ila iki litre) ve sebze ve meyvelerden taze sıkılmış meyve suları tüketerek açlık grevi yapıyoruz. Ancak oruç günlerinin bile sadece bir doktora danıştıktan sonra yapılması tavsiye edilir.