Bir haftada nasıl kilo verilir: KBZHU ve yemek tarifleri ile 7 gün boyunca basit ama etkili bir diyet

kilo kaybı için diyetisyen tavsiyeleri

Profesyonel beslenme uzmanları, şiddetli kilo kaybına karşı birleşik bir cephe görevi görür. 10 kg ve üzeri düşürmekten bahsediyor olmamız doktorlar arasında bir öfke dalgasına neden oluyor. Yiyeceklerin kalori alımında dramatik bir azalmanın yol açacağı birçok tehlikeye karşı uyarıyorlar.

PP nedir? Kilo vermeye katkısı var mı

PP, vücudun normal gelişimini ve büyümesini, hayati fonksiyonların korunmasını sağlayan ve insan sağlığını güçlendiren özel bir doğru beslenme türüdür.

PP diyeti, uygun bir diyete ve gıda alımına bağlı kalmayı içerir. İz elementler, vitaminler ve bitkisel yağlar açısından zengin sağlıklı besinlerin alınmasının yanı sıra sağlıksız gıdaların (kızartma, füme, fast food, unlu mamuller, cips vb. ) ortadan kaldırılması amaçlanır.

Doğru beslenme ilkesi

Kilo kaybı için iyi beslenmenin ilkeleri şunlardır:

 • fraksiyonel gıda alımı - 2. 5-3 saat ara ile günde 5-7 kez;
 • sadece hafif bir açlık hissettiğinizde yiyin;
 • aşırı yeme eksikliği. Tokluk hissinin yemekten sadece 20 dakika sonra geldiğini unutmayın, bu nedenle hafif bir tokluk hissi ile masadan kalkın;
 • akşam yemeği yatmadan en geç 3 saat önce yapılmalıdır;
 • kalori saymak. Günlük diyetinizdeki protein, karbonhidrat ve yağ miktarını kontrol etmeye çalışın;
 • Yemek yeme, TV izlemeden veya diğer dikkat dağıtıcı unsurlar olmadan yavaş ve sakin bir şekilde yapılmalıdır. Sindirimi, bağırsak fonksiyonunu iyileştirmek ve ayrıca yenen miktarı azaltmak için gereklidir;
 • gün boyunca yeterli miktarda filtrelenmiş su (1-2 litre) ve diğer sıvı tüketimi. Su genellikle açlığı giderir ve metabolizmayı hızlandırarak karaciğeri olumlu etkiler;
 • doymuş yağların ve hızlı karbonhidratların reddedilmesi: kızarmış, unlu ürünler, fast food, şekerler, gazlı içecekler, yağlı süt ürünleri, domuz eti, bitkisel yağ vb. Bunları yoğurt, bal, dana eti (tavuk), zeytinyağı vb. ile değiştirmeye çalışmalısınız;
 • yemek pişirirken aşağıdaki yöntemleri kullanın: buharda pişirme, haşlama, kaynatma ve fırınlama. kızarmış ortadan kaldırın;
 • günün ilk yarısında karbonhidrattan zengin besinler, ikinci yarısında ise proteinli besinler tüketilmelidir;
 • alkolden reddetme. Yüksek kalori içeriğine ek olarak, alkollü içecekler iştahı büyük ölçüde artırır. Ancak bazen, kan damarları ve ruh hali üzerinde olumlu bir etkisi olduğu için şirketin bir kadeh kırmızı şarapla kendinizi şımartmasına izin verilir.

Fazla kiloluyken tüm bu kurallara uymak, artan fiziksel aktiviteye bağlı olarak evde ayda 10 kg kaybetmenize yardımcı olacaktır. Sonuçta, PP sistemi, çok yüksek kalorili gıdaların, sağlıklı olanlar için önemsiz bir besin değeriyle değiştirilmesidir.

2 haftada ne kadar kilo verebilirsiniz

İnsanlar önemli olaylardan ve yaz sezonundan önce nasıl göründükleri konusunda endişelenme eğilimindedir. 2 haftada kilo vermeyi ve bir kilogram "bağışlanan" turta kaybetmeyi başarabilecek misiniz? Her şey, kendiniz için hangi kilo kaybı kombinasyonunu seçtiğinize bağlıdır: diyet, sağlıklı beslenme sistemi, egzersiz. İki hafta kısa bir süre, bu nedenle, değerli bir sonuç elde etmek için yoğun bir şekilde ve her zaman "beslenme artı spor" kompleksinde çalışmanız gerekir.

2 haftada 10 kilo nasıl verilir

2 haftada eksi 10 kg'lık bir uygulama yapılabilir, ancak çok fazla iş alacaktır. Mesele sadece zararlı ürünlerden gelen bir kısıtlama ile kalmayacak. Birikmiş kiloların daha hızlı gitmesi için birçok alışkanlığını değiştirmen gerekiyor. 2 haftada 10 kilo vermek için yapılması gerekenler:

 1. Yemeklerden kısa bir süre önce (ve aç karnına), bir bardak saf su (mineral, ancak karbonatsız) için. Gastrointestinal sistemde herhangi bir sorun yoksa, bir bardağa daha fazla limon suyu sıkmak daha iyidir.
 2. Kahvaltı diyetin zorunlu bir parçasıdır. Sabah yemeğinizi yiyerek, gün boyunca korkunç bir açlık hissetmeyeceksiniz. Ayrıca fraksiyonel yiyin.
 3. Yatmadan hemen önce yemek yemeyin ve gerçekten istiyorsanız 200 ml kefir için (yağ oranı düşükse).
 4. Zararlı içecekler (soda, alkol, satın alınan meyve suları), fast food, unlu mamuller, füme etler, tatlılar hariç tutulmalıdır. Kilo verirken, tüm bunlar tabu.
 5. Doğru gıda işleme süreçlerini seçin: kaynatma, haşlama, yağsız pişirme, buharda pişirme, ızgara yapma, kızartma veya derin yağda kızartmadan daha iyidir.
 6. Biraz yiyin, ancak artan yüklerle aktif olarak kalori yakın.
diyette içme rejimine bağlılık

2 haftada 5 kilo

2 haftada 5 kg kaybetme olasılığı caziptir. Bu yapılabilir bir görevdir. Yiyeceklere bazı kısıtlamalar getirerek, spor ekleyerek, özellikle kendinizi yormadan fazladan beş kilodan kurtulabileceksiniz. 2 haftada 5 kg kaybetmek için alışkanlıklar geliştirin:

 1. Kahvaltıdan önce bir bardak limonlu arıtılmış su için (asitliği yüksek gastrit olmaması şartıyla).
 2. Kahvaltıda - greyfurt veya portakal, fındık kullanılabilir.
 3. Öğle yemeği - %100 protein (tavuk, yoğurt, süzme peynir).
 4. Atıştırmalıklar sadece sağlıklı olmalıdır. Cips yerine biraz salata veya meyve yiyin.
 5. Akşam yemeğini erken ve basit tutun, karbonhidrat yok.
 6. Sadece "sorunlu" bölgeleri değil, aynı zamanda tüm kas gruplarını da çalıştırarak eğitimler yapın.

2 haftada 7 kilo nasıl verilir

Kendinizi sınırlamak her zaman mümkün olmadıysa ve yanlarda, kalçalarda, belde fazladan santimetre fark edilirse, aktif olarak çalışmak zorunda kalacaksınız. Spor aktiviteleri ve yemek kısıtlamaları sayesinde iki haftada 7 kilo verebileceksiniz ve diyetten çıktığınızda sonucu da kurtarmış olacaksınız. Nasıl yapılır:

 1. Günlük tüketim oranını aşmayın - 1000 kcal. Bu az miktarda besindir, ancak fazlalığı 2 haftada kaybetmek daha kolaydır. Ne yediğiniz önemli. Günde 1000 kaloriye bir çikolatalı kek yiyerek kilo veremezsiniz: bu şekilde daha erken bir arıza fark edebilirsiniz ve fazla kilolar kaybolmaz.
 2. Sağlıklı bir diyet yapın, egzersizlerinizin ve menülerinizin bir günlüğünü tutun.
 3. Ölçülü spor yapın: az yiyecek tüketeceksiniz, bu nedenle yüzmeyi, ölçülü uzun yürümeyi ve artan yüklerde koşmayı tercih etmek daha iyidir.
 4. Bol su için ve geceleri açlık hissini "öldürmek" için bal, stevia ve şekersiz bir bardak ılık çay için. 2 haftada kilo vermek için sıvılardan tüm tatlandırıcılar çıkarılmalıdır.
 5. Kilo vermeye odaklanmaya çalışmayın, faydalı faaliyetlere katılın, hobilere zaman ayırın, çalışın.
kilo kaybı koşu

Kilo vermenin en zor kısmı başlamaktır

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kadın ve erkekler nereden başlayacaklarını bilemiyorlar:

İlk aşama, iç gözlem ve nedenin belirlenmesini içerir.

Kilo vermek için zihinsel olarak ayarlayın. Beslenme uzmanları bir defter, defter veya alıştırma kitabı tutmanızı önerir. Düzenli olarak belirlenen hedefleri, görevleri ve elde edilen sonuçları tanıtın. Öncesi ve sonrası karşılaştırma için kişisel göstergelerin kaydedilmesi gerekir: bugüne kadarki ağırlık, bel, göğüs ve kalçalar, tahmini ve istenen vücut ağırlığı, büyük ağırlığın nedenini vurgulayın.

Psikolojik olarak uyum sağlamak önemlidir. 50 yaş üstü kişiler için bir beslenme uzmanı gözetiminde vücut ağırlığının azaltılması önerilir.

Bu yaşta, insan vücudundaki tüm süreçler yavaşlar, bu nedenle yağ birikintilerinin giderilmesi yavaş gerçekleşir.

Kendiniz için doğru bir hedef belirleyin - istenen ağırlığın rakamı. Hedef ve hedef tarih gerçekçi ve ulaşılabilir olmalıdır. Vücut ağırlığını ayda 3-4 kg azaltmak zarar vermez.

Diyeti kademeli olarak kurmak gerekir. Böylece vücut yeni koşullara hızla uyum sağlar ve stres yaşamaz.

Hemen hemen tüm beslenme uzmanları, doğru beslenmeyi egzersizle birleştirmeyi önerir. Çok fazla kilo ile, spor salonunda doğru egzersizleri seçmenize ve uygulama tekniğini takip etmenize yardımcı olacak bir eğitmenle çalışmak gerekir.

En basit diyet

Kilo vermenin en kolay yolu kötü beslenme alışkanlıklarından kurtulmaktır. Her gün sadece sağlıklı yiyecekleri tercih ederek çarpıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Uyumluluk için bir dizi başka kural önerilir:

 1. 18: 00'e kadar yiyin. Vücuda sonradan giren her şey otomatik olarak yağ rezervleri şeklinde depolanır.
 2. Günde dört öğün yemek düzenleyin. Yiyecekler sık ve küçük porsiyonlarda alındığında, vücudun sindirimi ve besinlerin emilimi ile baş etmesi çok daha kolaydır. Öğünler arasındaki optimal mola 3-3, 5 saattir.
 3. Sadece aç hissettiğinizde masaya oturun. Bu durumda mide guruldayan bir tepki verir vermez yemeğe yaslanmak yanlış olur. Belki çok susamıştır. Ve bu durumda, bir bardak su içmek yeterlidir.
 4. Aşırı yemeyin. Doyduğunuzu hissediyorsanız, porsiyon küçük görünse bile bir tabak yemek koymak daha iyidir.
 5. Yiyecekleri sağlıklı bir şekilde hazırlayın. Bu, yiyecekleri sebze veya tereyağında kızartmanın yasak olduğu anlamına gelir. Pişirme, haşlama, buharda pişirme, yiyeceğin faydalı özelliklerinin korunmasına yardımcı olacaktır.
 6. İçme rejimini normalleştirin. Günde en az 1, 5 litre temiz su için.

Ağrısız kilo kaybı için yulaf ezmesi, karabuğday ve inci arpa hariç tüm tahılların diyetten çıkarılması önerilir. Muz ve üzüm yasaklandı. Alkol ve iştahınızı artıran yiyecekleri unutmalısınız (her şeyden önce bunlar baharatlı yemekler).

meyvelerde etkili kilo kaybı

10 kg

Birçoğu 14 günde on kilogramı nasıl kaybedeceğini merak ediyor? Beslenme uzmanları, görevin zor, ancak uygulanabilir olduğunu garanti eder. Bu durumda, katı, düşük karbonhidratlı bir diyet iyidir. Ayrıca iki hafta boyunca kurallara göre uygulanması gerekir:

 1. Diyeti 5-6 öğüne bölün. Her porsiyon 200 gram sınırını geçmemelidir. Örneğin, üç standart öğün arasında 2-3 ara öğün alın.
 2. İzin verilen tek karbonhidrat kaynağı (vücut onlarsız tam olarak var olamayacağından), örneğin elmalar veya turunçgiller gibi meyvelerdir.
 3. Bitkisel yağ, tuz ve karabiber de dahil olmak üzere tüm pişmiş yemekler koşulsuz olmalıdır. Çıkış: Yiyecekleri limon suyuyla doldurun.

Peki, düşük karbonhidratlı bir diyetle 2 haftada nasıl kilo verebilirsiniz ve neler yiyebilirsiniz:

 1. Yağsız kümes hayvanları veya balık. En iyi çıkış yolu bu ürünleri buharda pişirmek veya kaynatmaktır - bu şekilde tüm besinleri boşa harcamazlar ve şekle zarar vermezler.
 2. Çiğ sebzeler. Bu tür ürünler pratik olarak karbonhidrat içermez (patates hariç). Bazen sebzeleri buharda pişirebilirsiniz.
 3. Meyveler. Vücudun şiddetli açlık hissetmemesi için ara öğünlerde tüketilebilirler.
 4. Suçlu. Her yemekten önce (yarım saat) en az bir bardak saf saf su içmelisiniz. Sindirim sürecini başlatır, böylece yenen yiyecekler daha hızlı emilir.

7 kg

14 günde 7 kg kilo vermeden önce kendinize şunu sormalısınız: "Diyetten sonra ayarlanmış rejimi koruyabilir miyim? "Sonucu pekiştirmek ve onu korumak en önemli görevdir, aksi takdirde ağırlık iki katına çıkacaktır. İki haftada 7 kilo vermek için 1000 kalorilik diyet mükemmeldir. Anlamı basittir: günde bin kcal'den fazla olmayan bir tüketim rejimi oluşturmak gerekli olacaktır. Kilo vermek için bir günlük menü seçeneği:

 1. Kahvaltı: kefir - 100 ml, bir parça çavdar ekmeği.
 2. Öğle yemeği: seçtiğiniz meyve (elma, erik (2 adet), Armut, portakal vb. ).
 3. Öğle yemeği: yağsız haşlanmış kümes hayvanları veya balık - 80 gr, çay / kahve, herhangi bir taze sebze - 200 gr.
 4. Öğleden sonra atıştırması: bir bardak süt, peynirli bir sandviç.
 5. Akşam yemeği: haşlanmış sebzeler - 200 gr, haşlanmış tavuk / hindi eti - 100 gr.
Diyette kilo kaybı için kefir

5 kilo nasıl verilir

Birçok insan 2 haftada ne kadar kilo verebileceğinizi merak ediyor. Görev 5 kg kaybetmekse, en katı diyeti seçemezsiniz. Diğer tüm kurallar da yürürlükte kalır: fitness dersleri, bol su içme ve yiyecek kısıtlamaları, 4-5 öğün diyet dağılımı. "İki haftalık" diyet ilk 7 günde (yaklaşık aynı gıda grubuyla ikinci hafta) şöyle görünecektir:

 1. Pazartesi: haşlanmış yumurta, lezzetli yulaf lapası, şekersiz çay / kahve.
 2. Salı: haşlanmış sığır eti - 100 gr, domates ve salatalık salatası, az yağlı kefir.
 3. Çarşamba: et - 100 gr, siyah ekmek - birkaç dilim, elma
 4. Perşembe: haşlanmış yumurta - 2 adet, Çavdar ekmeği, az yağlı kefir, elma.
 5. Cuma: haşlanmış tavuk - 300 gr, birkaç salatalık, şekersiz çay.
 6. Cumartesi: kefir, haşlanmış sebzeli pilav, meyveler, kahve.
 7. Pazar: yağsız et - 400 gram, çay, meyve, sebze.

15 kg

"2 haftada ne kadar kilo verebilirsiniz? " diye soranlara gelsin. Temel kurallar bir daha değişmez. Bir günlük menü:

 1. Erken kahvaltı: çay, armut, bir parça peynir.
 2. Geç kahvaltı: meyveli az yağlı süzme peynir.
 3. Öğle yemeği: haşlanmış balık, sebze salatası veya sıcak çorba ile karabuğday.
 4. Öğleden sonra atıştırması: Düşük oranda yağ içeren bir bardak süt.
 5. Akşam yemeği: pilavlı haşlanmış tavuk.
kilo kaybı için meyveli yulaf ezmesi

Doktorların görüşleri ve hızlı diyetler için kontrendikasyonlar

Herhangi bir diyet vücudun normal ritmini bozar, böyle bir müdahale her zaman sonuçsuz değildir. Belirli bir doktor kategorisi kategorik olarak kısıtlamalara karşıdır, doğru beslenme içindir.

Doktorlar tehlikeler konusunda uyarıyor:

 • diyete önerilen süreden daha fazla devam etmek;
 • hamile kadınlarda kontrendikedir;
 • metabolik bozukluklar, kanser, diabetes mellitus, kardiyovasküler ve diğer ciddi hastalıklar durumunda kesinlikle yasaktır.

Diyetisyenler ve aile doktorları bazen hastalarına fazla kiloları yönetmeye yardımcı olmak için 7 günlük diyetler önermektedir. Kaybedilen kilolar sağlık ve yaşam sevincini geri getirir.

Beslenme uzmanları olumlu yönlere dikkat çekiyor:

 • karbonhidratlar hariçtir - obezitenin ana nedeni;
 • gıda vücut tarafından kolayca kabul edilir;
 • hızlı kilo kaybı ve vücudun toksinlerden salınması.

Herhangi bir kilo verme sistemi sırasında kendinizi iyi hissetmemek bir uyandırma çağrısıdır. Ciddi bir ihlal varsa derhal durun. Sağlık sorunları durumunda, uzak durmak veya uzmanlara danışmak daha iyidir.

Etkili zayıflama diyetleri

Acilen güzel bir elbiseye sığmanız gerekiyor ve birkaç kiloyu nereye koyacağınızı bilmiyorsunuz, yemeğinize dikkat edin. Belde aşırı kalori ve egzersiz eksikliğinden, yeni santimetre hızla ortaya çıkıyor

Zaten bir haftada nasıl kilo verebileceğinizi düşünüyorsanız, acil kilo verme zamanı geldi. Hızlı bir şekilde ince bir figür elde etmek için menünüzü sınırlamanız gerekecek.

Belirli bir menüye göre kilo vermeniz daha mı kolay? Hızlı bir şekilde 7 kg kaybetmeye yardımcı olan bir hafta boyunca yaklaşık bir diyet sunuyoruz.

Kilo Verme Programı Ürün: % s İçecekler
Pazartesi: sebze günü haşlanmış, pişmiş veya çiğ sebzeler zencefil çayı, su
Salı: et günü Günde 3 defa yağsız et, 250 gram (tavuk filetosu veya haşlanmış tavşan) su, bitki çayı
Çarşamba: karbonhidrat günü meyve, yoğurt su, çay, şekerli kahve
Perşembe: çorba günü inci arpa çorbası, pancar çorbası, sebze çorbası maden suyu, su, çay veya kahve
Cuma: balık günü balık ve bazı sebzeler kefir
Cumartesi: un günü ölçülü olarak turta ve çörekler Su
Pazar: sebze günü haşlanmış patates, sebze, zencefil baharatı Çay kahve

Diyet yemekleri için basit tarifler

Diyetin çok monoton görünmemesi için farklı tarifler arasından seçim yapabilirsiniz.

İrmiksiz kabak püresi

kilo kaybı için tahılsız kabak püresi

İçindekiler:

 • kabak posası - 500 gr;
 • süt - 0, 5 yemek kaşığı;
 • tatmak için tereyağı;
 • şeker - 1 çay kaşığı;
 • tuz - bıçağın ucunda.

Hazırlık:

 1. Kabak hamurunu küçük parçalar halinde kesin.
 2. Süt bir tencereye dökülür, kaynatılır, balkabağı, tuz ve şeker oraya atılır.
 3. Karıştırmak.
 4. Yulaf lapası kolayca yandığı için ara sıra karıştırarak 20-30 dakika pişirin.

Kabak yumuşayınca blender ile çırpıp sıvı yağ ilave edip üzerine bir tutam tarçın serpebilirsiniz.

klasik salata sosu

kilo kaybı için yağsız venegrette

1 porsiyon için malzemeler:

 • pancar - 0, 5 adet;
 • lahana turşusu - 150 gr;
 • patates, havuç, turşu, soğan - 1 adet;
 • yeşil bezelye - 1. 5 yemek kaşığı. ben.
 • zeytin - isteğe bağlı.

Hazırlık:

 1. Havuç, patates ve pancar kabuğu ile birlikte kaynatılır, ancak daha sonra soyulur ve küpler halinde kesilir.
 2. Soğanı ve salatalığı ince yarım halkalar halinde kesin.
 3. Son aşamada lahana turşusu ve yeşil bezelye ekleyin.
 4. Bitkisel yağ ile baharatlayın.
 5. Karıştırmak.

Karides ve makarna ile İtalyan salatası

Salata için ihtiyacınız olacak:

 • durum buğdayından herhangi bir makarna ("tüyler" ve "yaylar" güzel görünür) - 50 g;
 • karides - 100 gr;
 • kiraz domates - 4-5 adet;
 • tatmak için zeytin;
 • biberiye - 1 dal;
 • küçük soğan - 1 adet.

Hazırlık:

 1. Makarna al dente haşlanır (piştiği halde henüz kaynatılmamışken).
 2. Karidesler çözülür, soyulur ve sarımsak ve biberiye ile bitkisel yağda hafifçe kızartılır.
 3. Makarna soğuyunca, yarıya bölünmüş çeri domates ve zeytin, yarım halka soğan, karides ve tereyağı, sarımsak ve biberiye bazlı bir sos ekleyin.
 4. Salatayı üstüne taze otlar serpin.

Kabak dolması

kilo kaybı için kabak dolması

1 porsiyon için malzemeler:

 • orta boy kabak - 1 adet;
 • kıyılmış tavuk - 150 gr;
 • soğan - 1 adet;
 • domates - 1 adet;
 • küçük havuçlar - 1 adet;
 • tatmak için Provencal otlar;
 • hindistan cevizi - bir tutam;
 • hafif peynir - 25-30 gr.

Hazırlık:

 1. Havuçları rende üzerine doğrayın, soğanı ince doğrayın, havuç ve domatesle hafifçe kızartın.
 2. Provence otları serpin.
 3. Kıyma tuzlanır, haşlanmış sebzelerle karıştırılır.
 4. Kabak uzunlamasına kesilir ve çekirdekleri çıkar.
 5. Bunun yerine kıymayı koyun ve folyo içinde 10 dakika fırında pişirin.
 6. Folyo çıkarılır, 10 dakika daha pişirilir.
 7. Peynir serpin ve 2-3 dakika daha pişirin.

Kabak dolmasına ek olarak patlıcan ve dolmalık biberden de benzer bir yemek hazırlanabilir.

havuç ve elma salatası

kilo kaybı için havuç ve elma salatası

İçindekiler:

 • havuç - 2 adet;
 • elma - 1 adet;
 • bitkisel yağ - yakıt ikmali için;
 • tatmak için yeşillikler;
 • limon suyu - yemeğin kararmaması için biraz.

Hazırlık:

 1. Elma soyulur ve ince dilimler halinde kesilir, havuçlar rende üzerine doğranır.
 2. Bitkisel yağ ile baharatlayın, otlar ekleyin.
 3. Limon suyu serpin.

En basit protein diyeti

Kilo kaybı için en basit protein diyeti 2 hafta için tasarlanmıştır ve hızlı kilo vermenize yardımcı olmaz, ancak daha istikrarlı ve sağlıklı bir sonuç sağlar.

Tüm tavsiyelere uyarsanız, aktif sporlar, sert versiyonunu kullanırsanız, porsiyon miktarını azaltır, ancak vücuda ihtiyaç duyduğu her şeyi vermek için ürünlerin oranını değiştirmezseniz 10 kg bile kilo verebilirsiniz. Alternatif olarak - 7 gün boyunca 6 kg, ayrıca yenen miktarı sınırlandırırken. Aynı zamanda, menüde yalnızca doyurucu bir yaşam sürme fırsatı sağlayacak yiyecekler yer alacaktır.

Genellikle insan diyetinde proteinler %12'ye kadar sorumludur. Ancak bir diyet uygularsanız, yağ ve karbonhidrat oranının azalması nedeniyle sayıları büyük ölçüde artar. Unlu mamüllerden, yağlı peynirlerden, tatlılardan, bazı sebze ve meyvelerden vazgeçmeniz gerekiyor.

Şu anda, egzersiz ve içme rejimi önemlidir. Fitness, yüzme ve koşu sadece kas kütlesi oluşturmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu miktarda proteinin sağladığı böbrek üzerindeki yükü de azaltır. Günde en az 1, 5 litre temiz su içmeniz gerekir.

Diyet prensipleri

Diyet aşağıdaki ilkelere dayanmaktadır (tadına bakmak için herhangi bir seçeneği seçerek bir hafta boyunca her gün yiyebilirsiniz):

Makbuz zamanı

Yemekler (isteğe bağlı)

Kahvaltı seçenekleri

 • şekersiz, ancak çilek veya elma ile az yağlı süzme peynir;
 • ıspanaklı veya saplı kerevizli omlet;
 • peynir, haşlanmış tavuk göğsü ve yeşil salata ile tam tahıllı ekmek tost

Öğle yemeği seçenekleri

 • sebze salatası ve tam tahıllı erişte ile tofu lor;
 • karidesli salata;
 • sebzeli mercimek çorbası;
 • sebze ve yeşil salata ile pişmiş hindi

Akşam yemeği seçenekleri

 • sebze garnitür ile haşlanmış tavşan (bazı beslenme uzmanları kinoa tavsiye eder, bu sağlıklı bir tahıldır, ancak ucuz değildir);
 • domates sosunda yağsız balık;
 • yeşil fasulye ile pişirilmiş balık;
 • kereviz kökü ile haşlanmış tavuk fileto

İzin verilen sebzeler şunları içerir:

 • salatalıklar;
 • kabak;
 • havuç;
 • kereviz.

Tuz minimum miktarda kullanılır. Yağlar da sınırlıdır. Küçük miktarlarda da olsa ette bulunurlar ve salatalara 1 yemek kaşığından fazla eklenmezler. ben. sebze yağı. Protein menüsü karbonhidrat içerebilir, ancak yalnızca günün ilk yarısında. Bu, örneğin, tam tahıllı ekmek veya yulaf lapasından yapılan tosttur - karabuğday, yulaf ezmesi, ancak yalnızca tahıllardan ve pullardan değil.

Bir haftada hızlı kilo kaybı için etkili diyetler

Vücut şekillendirme ve yağ yakma için fitness egzersizleri bu amaca ulaşmak için kısmi bir yöntemdir. Ekspres diyetler, kısa sürede 10 kg'a kadar kilo vermenize yardımcı olacaktır. Kilo vermenin nihai sonucu, seçilen diyete, sabra ve önerilen menüde gerekli süre boyunca kalma iradesine ve ayrıca diyetten makul bir çıkışa bağlıdır. Sonunda sonuçtan memnun kalacağınız kilo kaybı için etkili bir diyeti dikkatinize sunuyoruz.

Karabuğday diyeti - eksi 7 kg

diyette kilo kaybı için karabuğday

Karabuğday, düşük kalorili bir üründür, ancak karabuğday diyetinde açlık hissetmemenizi sağlayacak tatmin edicidir. Hafta sonuna kadar eksi 7 kilo sizi bekliyor. Günün rasyonu, tuzsuz, şekersiz, yağsız karabuğday lapasından oluşur. Menünün kefir (1 l) ile çeşitlendirilmesi tavsiye edilir. Günde en az 1, 5 litre su içmeye özen gösterin. Hafta sonuna kadar birkaç kuru erik ile kendinizi şımartın. Üçüncü gün, kilo vermenin sonucu fark edilir. Karabuğday diyeti etkilidir ve kontrendikasyonu yoktur. Hamile ve emzikli kadınlar için hızlı kilo kaybı diyetleri yasaktır.

Kefirde - eksi 10 kg

kilo kaybı için etkili kefir diyeti

Kefir mono diyeti özellikle kilo vermek isteyenler arasında popülerdir. Günde 50 ml az yağlı kefir içmeniz gerekir. Diyetin ilk gün 4 adet çeşitlendirilmesi tavsiye edilir. tuzsuz "üniformalı" patatesler, ikinci - 400 gr süzme peynir, üçüncü - 500 gr herhangi bir meyve, dördüncü - haşlanmış tavuk göğsü, beşinci - 400 gr sebze. Vücut için altıncı tamamen boşaltma günü: sadece maden suyu. Yedinci günde - 500 ml kefir artı 600 gr meyve. Günde 2 litreye kadar su içmeyi unutmayın. Yüksek kalorili yiyecekleri yavaş yavaş vücudun diyetine sokarak diyetten çıkmanız gerekir.

Yulaf ezmesi - eksi 3 kg

kilo kaybı için yulaf diyeti

Diğer diyetler gibi, beslenme uzmanları tarafından 1 haftadan fazla yulaf ezmesi üzerinde mono-diyet gözlemlemek yasaktır: vücudun arızaları başlayacaktır. Yulaf ezmesi veya sudaki yulaf ezmesi, sindirim sisteminin iyi koordine edilmiş çalışması için bir mineral ve temel vitamin, lif deposudur. Yulaf ezmesi diyeti 7 günde 3-4 kg kilo vermenize yardımcı olmasının yanı sıra vücudun serbest radikallerden ve zararlı kolesterolden temizlenmesine yardımcı olur.

Yulaf ezmesi diyeti veya "Fransız güzelliğinin tarifi", daha büyük bir etki için vücudun haşlanmış pirinçle toksinlerden ve toksinlerden ön temizliğini gerektirir. Bu amaçla, 4 yemek kaşığı ile jöle pişirin. ben. pirinç ve bir litre su. İçeceği tahliye etmeyin ve aldıktan sonra kesinlikle 5 saat su dışında yiyecek ve içecek almayın. Vücut temizleme seansları 10 gün boyunca günde bir kez yapılır. Diyet menüsü, suda (günde 4 kez), atıştırmalıklarda - muz, üzüm, zencefilli çay, su hariç meyvelerden oluşur. 6 ay sonra zayıflama diyetini tekrarlayın.