Karabuğday üzerinde diyet

kilo kaybı için karabuğday

Karabuğday diyeti, belki de kendileri için en iyi kilo verme yöntemini seçen tüm kızlar tarafından bilinir.

Karabuğday uzun zamandır sadece vücudu enerji ile doyurmakla kalmayıp aynı zamanda zararlı maddeleri uzaklaştıran, temizleyen, gerekli vitaminleri ve mikro elementleri sağlayan iyileştirici bir ürün olarak kabul edilmiştir.

Karabuğday diyeti, 7 ila 14 gün arasında takip edilmesi gereken mono diyetleri ifade eder. Karabuğdayda az kalori vardır, ancak aynı zamanda oldukça tatmin edicidir.

Bir karabuğday diyeti farklı sonuçlar gösterebilir. Uyulması için net bir öneri olmadığından ve hepimizin farklı organizmaları olduğundan, 1 haftada hem 1 hem de 4 kilogram kilo verebilirsiniz.

Ne tür bir diyetin izlendiği de önemli bir rol oynar. Evet, evet, birçoğu var.

Karabuğday + kefir

Diyet haftalık bağlılık için tasarlanmıştır. Ayda 1 defadan fazla tekrarlanması önerilmez. 7 gün boyunca sadece karabuğday lapası ve günde bir litreden fazla içemeyeceğiniz% 1 kefir yemek zorunda kalacaksınız. Karabuğday aşağıdaki gibi hazırlanır. 1 bardak mısır gevreği iki bardak kaynar su ile dökülmeli ve birkaç saat demlenmeye bırakılmalıdır. Bu prosedür genellikle geceleri yapılır. Sabah, fazla sıvı kalırsa, basitçe boşaltılır. Karabuğdayın tuzlanması tavsiye edilmez. Herhangi bir şekersiz içecek sıvıdan tüketilebilir. Yulaf lapasına tereyağı ekleyemezsiniz. Sıkıcı ama oldukça etkili olduğu ortaya çıktı, bu tür karabuğday diyetinin yalnızca olumlu yorumları var. İsterseniz, bir değişiklik için yulaf lapasına kefir ekleyebilirsiniz.

Tavsiye: karabuğdayı pişirmeden önce ayırmayı unutmayın, çünkü neredeyse her zaman sözde çöp içerir ve bir kevgir içinde duruladığınızdan emin olun.

Karabuğday + kuru meyveler

Meyveleri seven ve tatlısız yaşayamayanlar için harika bir varyasyon. Kuru kayısı ve kuru erik, karabuğdayın yanı sıra diyete eklenen besinlerdir. Ancak bu yiyeceklerin kalorilerinin oldukça yüksek olduğunu ve fazla abartılmaması gerektiğini unutmayın. Günde 4 kez yerseniz, bir porsiyon yulaf lapası için 2 adet kuru erik veya kuru kayısı yeterli olacaktır. Kuru meyvelerin faydaları bu durumda oldukça önemlidir, çünkü monoton bir diyet ve nem eksikliği (aç bir kişinin içilen sıvı miktarını kontrol etmesi zordur, ayrıca güçlü bir susuzluk hissi yoktur) sıklıkla yol açar. kabızlık. Ve sonra perspektifte anal fissürler ve hemoroidler var. Kuru kayısı ve kuru erik müshil bir etkiye sahiptir. Küçük çocuklara doğal bir müshil olarak kuru meyve verilir.

Tavsiye: Kurutulmuş meyveleri yemeden önce, özellikle piyasada açık kaplardan alıyorsanız mutlaka mutlaka sıcak su ile yıkayın veya kaynar su serpin. Ek olarak, bu, kendi güvenliğiniz için gereklidir, çünkü kuru kayısı ve kuru erik, güzel renklerini, tadı daha uzun süre korumak, daha uzun süre bozulmamak, kükürt dioksit ile kaplıdır. Diyelim ki Türkiye veya İran'dan ithal ürünler alıyorsanız, kükürt dioksit kullanıldığından emin olabilirsiniz. Gıda takviyesi 220 toksiktir, özellikle astım hastaları için tehlikelidir. Hatırla bunu.

Karabuğday diyeti

Mono diyet sizin için değilse ve iyi olmaya hazırsanız, ancak çok hızlı sonuç almıyorsanız, bu seçeneği deneyin - karabuğday ve kefir diyetinin yanı sıra diğer fermente süt ürünleri, sebzeler ve meyveler. Tek şey, bu haftayı etsiz yapmaya çalışmak. Son çare olarak, bazen et suyu ve deri olmadan biraz tavuk göğsü veya diyet sosis yiyebilirsiniz.

Fermente süt ürünlerinden %1 kefir'e ek olarak günlük şekersiz klasik süzme peynir ve küçük bir parça peynir öneriyoruz. Bu, vücudunuzdaki kalsiyum eksikliğini önlemenize yardımcı olacaktır.

Meyvelerden hemen hemen her şeye izin verilir. Ama sizin için ilk tercih ürünler yeşil elma olmalı, turunçgiller olabilir. Ancak muz, üzüm, hurma, kirazdan kaçınılmalıdır.

Çok fazla nişasta içermeyen sebzeler tavsiye edilir. Her şeyden önce, bu sözde eski patatesler için geçerlidir.

Un ürünleri yemeyin. Kızartılmış, pişmiş şeker kullanmayın. Ekmek de 7 gün boyunca hariç tutulmalıdır.

Tavsiye: Diyet sırasında tereyağı ve bitkisel yağlar tüketmeyin. Zeytin minimum miktarda kullanılabilir. Salatalar en iyi şekilde az miktarda az yağlı ekşi krema ile tatlandırılır. Mayonez kontrendikedir. Ve gelecekte, bir diyetten sonra, figürünüzü ince tutmak için kullanımından vazgeçin. Mayonez sadece bayramlarda sofranızda olsun. Pekala, mayonezli ekmek bir yana, birçok kişinin favori hızlı "yemek" olmasına izin verin, sonsuza dek geçmişte kalmasına izin verin.

Açıklanan üç diyetten herhangi birinden çıkış kademelidir. Proteinli gıdalar tavuk yumurtasından balık ve ete eklenir.