Hızlı kilo kaybı için 10 etkili diyet: zaman yok ama bir seçenek var!

Tüm kadınlar her zaman şu soruya musallat oldular - nasıl hızlı ve etkili bir şekilde kilo verilir? Hızlı kilo vermek için gerçekten etkili diyetler var mı, yoksa sadece besin takviyesi üreticileri tarafından icat edilen bir efsane mi? Bu arada, hayatta (birkaç değil) en sevdiğiniz şortlara acilen girmeniz veya hayattaki en önemli kutlamadan önce anında dönüşmeniz gereken anlar vardır . . . Bu durum için herhangi bir diyet var mı? Kesinlikle evet! Bunlar hızlı kilo kaybı için en etkili diyetlerdir.

zayıflama diyeti incelemesi

Hızlı kilo kaybı için etkili diyetlerin listesi oldukça geniştir ve en iyisini seçmek kolay değildir. Vücudunuzun özelliklerini ve kişisel beslenme alışkanlıklarını dikkate almak önemlidir. Hızlı kilo kaybı için diyetler seçerken, aşağıdaki kurallara rehberlik edin:

 1. Ana ürünü size sunulan diyeti seçin, çünkü en hızlı ve etkili diyetler tek bileşen üzerine kurulmuş mono diyetlerdir;
 2. Etkili diyetinizdeki yiyecekler size iyi gelmelidir, aksi takdirde diyet işkenceye benzer;
 3. Daha rahat ve daha hızlı kilo vermek için, mutfakta daha az vakit geçirmek ve yemek yeme isteği duymamak için tüm yemeklerin kolay hazırlandığı bir diyet seçin.

Hızlı kilo kaybı için köklü diyetlerden şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • her türlü mono diyet;
 • kefir diyetinin çeşitli varyasyonları;
 • şu ya da bu ünlü diyeti, örneğin Hollywood diyeti veya Larisa Dolina'nın diyeti;
 • bugünlerde popüler olan protein diyeti (ve varyasyonları - Dukan diyeti, Kremlin diyeti, düşük karbonhidrat diyeti);
 • Son zamanlarda gözle görülür bir sonuç için uzun süre beklemeye kararlı olmayanlar için en etkili diyetlerden biri olarak kendini kanıtlamış olan yumurta diyeti.

Hızlı kilo kaybı için en etkili 10 diyet

Hollywood diyeti denizaşırı yıldızlar arasında popülerdir, iki hafta sürer ve bu süre zarfında ortalama 7 kilogram kilo verebilirsiniz. İçinde diyetteki şeker, tuz ve yağ miktarını izlemeniz, ekmeği tamamen çıkarmanız gerekir.

Lahana diyeti çok etkili kabul edilir: 7 günde 5 kilograma kadar kaybedebilirsiniz. Menü, yemekler lezzetli olacak ve az miktarda hariç yağ içermeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Japon diyeti, iki haftada 8 kilograma kadar kilo vermede iyi bir sonuç verebilir. Deniz ürünleri kullanımına dayanmaktadır, ancak tüm yemekler tuzsuz hazırlanmalıdır.

Brezilya diyeti sebze, meyve ve sebze çorbalarına dayanmaktadır. Yedi gün içinde 4 kilograma kadar kaybedebilirsiniz.

Aralıklı diyet veya üç günlük diyet. 9 gün sürer, ancak pirinç, patates ve sebze yediğinizde her biri üç günden oluşan üç aşamaya ayrılır. Bu sırada sadece temiz su içebilirsiniz. Üzerinde 7-9 kilograma kadar kilo verebilirsiniz, ancak dikkatli olmanız ve sağlığınızı izlemeniz gerekir.

Karabuğday diyeti genellikle bir veya iki hafta sürer ve bu süre zarfında sırasıyla 4 veya 8 kilo verebilirsiniz. Aynı zamanda, çok önemli bir nüans: hızlı kilo kaybı için karabuğday diyeti, haşlanmış karabuğday bazlı her türlü gastronomik turşuyu hazırladığınız anlamına gelmez. Değil! Bu durumda, karabuğday kaynatılamaz veya haşlanamaz - kabuğu çıkarılmış taneler önceden kaynar suyla buğulanır ve 3-4 saat "buharda" bırakılır ve daha sonra başka herhangi bir ürün veya baharat eklenmeden tüketilir.

Çorba diyeti, püre çorbası da dahil olmak üzere çeşitli çorbalara dayanmaktadır. Ana şey, bu çorbanın patates veya baklagillerden yapılmaması ve tereyağı ve baharat içermemesidir, ekmek de hariç tutulmalıdır. Tuza biraz izin verilir. Süre - 7 gün, 4 kilograma kadar kilo kaybı.

3 günlük bir süre için üst modellerin diyeti, 3, bazen 5 kilogram kilo verebilirsiniz. Günde sadece bir yumurta ve 300 gr süzme peynir yediğiniz, akşam yemeği yemediğiniz ve sadece su içtiğiniz için diyet ağır kabul edilir.

kilo kaybı için süt ve süzme peynir diyeti

Kefir diyeti 7 gün sürer ve bunun üzerine 4-5 kilo verebilirsiniz. Her gün bir buçuk litre az yağlı kefir içiyorsunuz.

Taze sıkılmış meyve sularına dayalı bir diyet, hızlı kilo kaybı sağlayacaktır, ancak bunu sürdürmek kolay değildir. Portakal, greyfurt ve limondan taze sıkılmış meyve suyu günde üç kez içilmelidir. Zamanın geri kalanında su iç. Genellikle diyet 3 güne kadar sürer ve 3 kilograma kadar kaybedebilirsiniz.

Etkili bir şekilde nasıl kilo verilir: ipuçları ve örnek bir menü

Çok çeşitli diyetler arasında, özellikle hızlı kilo vermek için tasarlanmış en hızlı ve en etkili ekspres diyetler vardır. 5 güne kadar dayanırlar. Bu zamanda, yiyecek miktarı büyük ölçüde azalır ve akşam yemeği tamamen yoktur. Tek bir ürüne dayanan mono diyetler de olabilir. Örneğin, kefir, meyve suyu veya belirli bir meyve. Ekspres diyet menüsü şöyle görünebilir:

 • kahvaltı:tavuk yumurtası, şekersiz çay;
 • öğlen 12'ye kadar ikinci kahvaltı:kefirli az yağlı süzme peynir;
 • akşam yemeği:limon suyuyla kaplanmış, ancak yağsız sebze salatası ile buğulanmış balık (yaklaşık 150 g);
 • akşam yemeği:şekersiz çay.

Oruç günleri gibi hızlı kilo kaybı için en hızlı ve en etkili diyetin böyle bir şekli de vardır. Üç günlük bir oruç dönemi için 4 kilograma kadar kaybedebilirsiniz.

Bir hafta boyunca 2 etkili diyet: Deneyin ama karıştırmayın!

Hızlı kilo kaybı için bir diyet olarak, etkili bir patates diyeti deneyebilirsiniz - bir hafta boyunca sadece kabuğunda haşlanmış patatesleri baharatsız yiyeceksiniz. Bu diyetle 2-3 kilo verebilirsiniz.

Muz ve sütte hızlı kilo vermek için çok ama çok etkili olduğu düşünülen bir diyet de vardır. Ayrıca 7 güne kadar sürer, ortalama 3 kilogram kilo verebilirsiniz. Günlük diyet 3 bardak miktarında iki muz ve sütten oluşur.

Bu diyetlerin her ikisi de kilo vermek ve hacimleri azaltmak için oldukça etkilidir, ancak gerçekte bunları takip etmek oldukça zordur - sonuçta, bir ipucu baharat, tuz veya muz olmadan haşlanmış patatesleri ne kadar severseniz sevin, çok az insan öyle görünüyor. Bu yiyecekleri arka arkaya 7 gün "karın ziyafeti" yiyin.

Hızlı kilo kaybı için etkili bir diyet örneği

Hızlı kilo kaybı için en etkili diyetlerden birinin "mankenlerin karbonhidratsız diyeti" olduğuna inanılıyor. Böyle bir diyette üç gün içinde metabolizmaya ve kiloya bağlı olarak 5 kilograma kadar kaybedebilirsiniz. Menü aşağıdaki gibidir:

 • kahvaltı:bir torbada yumurta;
 • 3 saat sonra:150 gr az yağlı süzme peynir, şekersiz çay;
 • 3 saat daha sonra:yemeği süzme peynir ve çay ile tekrarlayın;

Bu diyetin birkaç ana kuralı: sadece üç öğün, daha fazla değil, hepsi üç saat arayla. İkincisi, diyet sırasında mümkün olduğunca çok saf karbonatsız su içmeniz gerekir.

Bu diyet, düşük karbonhidratlı bir diyete çok benzer veya daha doğrusu daha katı bir versiyonudur, çünkü "model diyette" diyette karbonhidrat yoktur ve protein miktarı da kesilir. Aynı zamanda en hızlı ve en etkili olarak kabul edilen düşük karbonhidrat diyetinin daha kolay bir versiyonu şöyle görünür:

 • kahvaltı:30 gr az yağlı sert peynir, bir dilim çavdar ekmeği, şekersiz yeşil çay;
 • akşam yemeği:haşlanmış fasulye, bir dilim çavdar ekmeği, 200 gr az yağlı süzme peynir, şekersiz çay;
 • akşam yemeği:100 gr buğulanmış tavuk göğsü, 1 salatalık ve 1 domates, şekersiz yeşil çay.

Çok çeşitli diyetler, kilo vermek için en hızlı ve en etkili yöntemi seçmeyi zorlaştırır. Çoğu zaman, beslenme uzmanları belirli bir diyet değil, bir dizi bir günlük (bazen üç günlük) mono rasyon seçmenizi önerir. Bu prensibe göre, örneğin, 6 yapraklı diyet ve Margarita Koroleva'nın diyeti inşa edilmiştir. Ancak, en hızlı ve en iyi diyetlerden herhangi birine oturmadan önce, kontrendikasyonlar hakkında bir doktora danışmanız gerekir. Herhangi bir diyetten çıkışın pürüzsüz olması gerektiğini hatırlamak da önemlidir, aksi takdirde kaybedilen tüm kilogramlar çok hızlı bir şekilde geri dönecektir.

Etkili diyet listemizi yeterince tamamlamamış olabilirsiniz. O zaman buna en yumuşak balkabağı diyetini, doyurucu ve kolay tolere edilen bir tavuk diyetini ve hatta bir dereceye kadar vücut için sağlıklı bir lor diyetini eklemeniz mantıklıdır. Şimdi kesinlikle aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var! Ayrıca diyete zayıflama çayı eklemeyi de unutmayın - sadece metabolizmayı canlandırmak ve hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir diyeti çok daha etkili hale getirir.

Bununla birlikte, kilo kaybı için etkili bir diyet seçebilseniz ve istenen sonucu elde etmek için yeterince uzun süre bu diyette kalsanız bile, bunun size ekstra kilolar üzerinde nihai bir zaferi garanti etmediğini kesinlikle unutmamalısınız. Elde edilen ağırlığı korumak son derece önemlidir!

Ve bunun için, yarı mamul ürünler ve fast food, tatlı soda, un ürünleri vb. tüketimi hariç, uygun dengeli beslenme sistemi en uygunudur. Kilo, 6-7 ay içinde ciddi değişiklikler olmazsa stabil kabul edilir.

Ve son olarak, hayır, hatta en etkili kilo verme diyetlerinin bile size sağlıklı bir yaşam tarzı, doğru beslenme alışkanlıkları (ve kesinlikle bağımlılıklar değil! ) ve ılımlı yiyecek alımı gibi güçlü ve istikrarlı kilo kontrolü sağlayacağını unutmayın.