3 gün boyunca kefir diyeti - hardy için kilo kaybını ifade edin

Bir kefir diyeti, 5 kiloya kadar hızlı bir şekilde kilo vermenize ve hacimleri birkaç santimetre azaltmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, bu popüler mono diyeti kendiniz denemeye karar vermeden önce, ortaya çıkabilecek tüm nüansları öğrenmeniz önerilir.

kilo kaybı için bir bardak yoğurt

Avantajlar ve dezavantajlar

Diyet, kilogram hacmini ve sayısını azaltmak dışında vücuda fayda sağlamaz. Ancak menünün kefir üzerindeki ayırt edici bir özelliği, sindirim sistemi organları üzerindeki olumlu etkisidir.

Kefir diyeti "için" gerçekler:

 • fermente süt ürünü vücudu kalsiyum, faydalı bakteri ve protein ile doyurur;
 • kalın ve ince bağırsakların temizliği var, peristalsis iyileşiyor;
 • kısa bir diyet;
 • sonuç, ilk günden hemen sonra fark edilir;
 • üç günde iki ila beş kilogram arasında hızlı kilo kaybı.
kefir diyetinde kilo vermenin sonucu

Tek gücün olumsuz yönleri:

 • izin verilen ürünlerde katı kısıtlama;
 • gaz, ishal, rahatsızlık gibi gastrointestinal sistemden olası yan etkiler;
 • herkes aynı üründe üç gün dayanamaz;
 • Diyetten bir süre sonra vücut eski ağırlığına kavuşur.

Diyet kimler için uygun değildir:

 1. Emziren veya hamile anneler, gıda kısıtlamalarında, diyetlerde kesinlikle kontrendikedir. Alternatif olarak haftada bir gün kefir boşaltımı yapabilirsiniz;
 2. Sindirim sistemi hastalıklarından muzdarip kişiler;
 3. Kronik hastalıkların alevlenmesi ile;
 4. Böbreklerde problem varsa bu diyet kabul edilemez;
 5. Her türlü rahatsızlık için.

Hızlı bir sonuç uğruna sağlığınızı riske atmaya değmez. Rejimin kullanımı, müdahale eden kilogramlardan acilen kurtulmanız gereken durumlarda haklıdır.

Aynı zamanda, yalnızca genel sağlıklı bir durumla başlamanız ve duyumları takip etmeniz gerekir.

Diyet sırasında, zorlu egzersizler, yükler ile kendinizi yormamak daha iyidir. Mideden kaynaklanabilecek olası yan etkilerden dolayı bu saatte evde olmak da istenmektedir. Diyet zorsa, normal bir rejime dönmek veya diyeti çeşitlendirmek daha iyidir.

kilo kaybı için kefir

Kefir diyeti: üç günlük bir beslenme programı

3 gün boyunca kefir diyeti menüsünden bahsedelim. Kilo verme döneminde kefirden başka bir şey tüketilmemesi gerektiği adından bellidir.

Aynı zamanda günde en fazla iki litre içecek içilmesi tavsiye edilir. İzin verilen tüm hacmi 6 veya 5 porsiyona bölmek, gün boyunca tüketmek gerekir. İki saat içinde yaklaşık bir veya bir buçuk bardak alacaksınız.

Fermente bir süt içeceğinin yağ içeriği önemlidir. Yağ içeriği yüzdesi ne kadar düşükse, sonuç o kadar önemli ve fark edilir olacaktır. Bu durumda, bireysel göstergelerden ilerlemek gerekir.

Böylece, biri yüzde üç kefir içerek fazla kilolardan serbestçe ayrılacak ve biri üç gün boyunca yüzde 1 yağ içeriğine sahip bir içecek içmek zorunda kalacak.

Sıvıların su veya çay şeklinde ilave kullanımına ilişkin görüşler burada farklıdır. Yine, kişisel deneyime güvenmek en iyisidir. Bir kişi için günde fazladan bir veya iki litre su kilo vermeye engel olmayacaktır.

Ve herhangi bir sıvı kullanımı, istenen sonucu elde etmenizi engeller. Vücudunuzu dinlemek ve hisleri analiz etmek önemlidir. Sadece bu durumda olumlu dinamikler elde edeceksiniz.

kız kilo kaybı için kefir içiyor

Nazik mono diyet seçenekleri - etkili yiyecek kombinasyonları

Üç gün boyunca tek başına kefir kullanımı sizin için çok ciddi bir kısıtlama ise, menüyü ek ürünlerle çeşitlendirebilirsiniz.

Üç gün boyunca kefir diyetinin çeşitleri:

 1. Kefir-pirinç. Her gün içeceğe bir bardak haşlanmış pirinç eklenmesine izin verilir. Aynı zamanda, pirinç ve kefir alımlarını da değiştirebilir veya porsiyonları birkaç resepsiyona bölebilir ve aynı anda yiyebilirsiniz;
 2. Elmalı kefir-karabuğday. Diyet izin verilen üç ürünü içerdiğinden en tasarruflu seçenek. Haşlanmış karabuğday demir, vitaminler, sağlıklı karbonhidratlar açısından zengindir. Fermente süt içeceği ve elma ile birlikte karabuğday, istenmeyen kilolardan kurtulmada iyi sonuçlar elde etmeye yardımcı olacaktır;
 3. Kefir pancarı. Burada kefir ile birlikte 1 kilogram haşlanmış veya çiğ pancar kullanılmasına izin verilir. Aynı zamanda haşlanmış pancar ve kefirden bir blender ile karıştırarak bir tür kokteyl yapabilirsiniz. Veya farklı öğünlerde ayrı ayrı yiyin. Çiğ pancarın güçlü temizleme özellikleri vardır, bu nedenle kefirle dikkatli bir şekilde yemeniz ve en ufak bir rahatsızlık belirtisinde durmanız gerekir;
 4. Kefir-elma diyeti. Rejim, taze elmalarla birlikte az miktarda yağ içeren yaklaşık iki litre kefir kullanımını içerir. Bu durumda, çiğ veya pişmiş halde en fazla üç elmaya izin verilir. Ana öğünlere veya alternatif yiyeceklere meyve ekleyebilirsiniz;
 5. kilo kaybı için kefir ve elma
 6. Çiğ karabuğday ile kefir. Mide ve bağırsakları iyi temizlemenizi sağlayan ilginç bir diyet seçeneği. Aynı zamanda birkaç ekstra kilo atın. Birkaç yemek kaşığı miktarında yıkanmış karabuğday, bir bardak kefir ile dökülür. Karışım, tahılın beslenmesi ve şişmesi için buzdolabına 3 ila 10 saat arasında konulmalıdır. Saf kefir yerine günde üç kez veya bir kez yulaf ezmesi kullanın. Karabuğday, bir fırça gibi davranır, tüm toksinleri sindirim sisteminden uzaklaştırır, vücudu doyurur. Kefir etkisini yumuşatır, geri yükler, midenin işleyişini iyileştirir.

Sonuçlar ve gerçek incelemeler

Diyet yapmayı sevenlerin yarısından fazlası şimdiye kadar üç günlük kefir diyeti kullanmıştır. Kefir ile kilo vermeyi deneyenlerden birkaç yorum:

 • İlk inceleme, 22 yaşındaki kız: "Bir hafta boyunca diyet yaptım, bu süre zarfında neredeyse 4, 5 kg verdim. Şimdi en sevdiğim elbisem bana tekrar mükemmel uyuyor! Ve en önemlisi, kendime sevdiğim yeni şeyleri satın alabiliyorum. Ve bu şeyler önceki satın alımlardan neredeyse iki beden daha küçük olacak. Bu konuda çok mutluyum. "
 • İkinci inceleme, 41 yaşında bir kadın: "Kefir diyeti sırasında gün boyunca 1 litre içecek içerim, gerçekten yemek istersem kendime 4 küçük elma kadar izin veriyorum. normal su veya yeşil çay 1 litre kefir içerim dört küçük elma yiyorum ayrıca sade su veya yeşil çay içiyorum aç hissetmiyorum durumum normal başım ağrımıyor. Bazı diyetlerde böyle fenomenler olmasına rağmen. Birkaç gün içinde böyle bir diyet benim için kesinlikle rahat. Sonuçlarım çok sevindirici! Biraz kilo vermem gerekiyor yani 1. 5 kilogramlık bir kilo. benim için çok iyi bir gösterge. Çoğu zaman 1 kilograma kadar kaybederim. "
 • Üçüncü inceleme, 34 yaşında bir kadın: "İnternette kefir diyeti hakkında bilgi buldum. Biraz düşündükten sonra diyeti 3 gün sürdürmeye karar verdim ve sonra haftada bir kendim boşaltmayı ayarladım. kefir diyetinin üç günü beni yaklaşık 2, 5 kg aldı ve bir gün kefir boşaltmada yaklaşık 1 kilo verdim . . . kendimden ve yeni alışkanlığımdan memnunum çünkü boşaltma sonrası benim için kolay ve rahat Periyodik olarak kendime yemeklerden dinlenmek ve kefir üzerine oturmak için günler ayarlıyorum. Haftada bir bu şekilde arınmaya çalışıyorum.
 • Dördüncü inceleme, 27 yaşında bir kadın: "Tabii ki, zor ama çok etkili ve ilginç bir şekilde, temelde herkesi korkutan iki gün içinde benim için bir şekilde daha kolay oldu. Asıl meselenin tamamlamak olduğunu anladım. eski kiloya dönmemek için doğru ve doğru beslenin. Ve daha da önemlisi, sadece taze kefir kullanmanız gerekir. Ve hepsinden önemlisi, aynı üründen çok daha lezzetli, daha sağlıklı olduğu için doğal bir ev yapımı içecek. mağaza . . . "

Tabii ki, böyle agresif bir kilo verme yönteminin uygun olmadığı kişiler var. Bu nedenle, sıkı bir beslenme programı seçerek, durumu daha da kötüleştirmemek için sağlığın gücünü ve durumunu değerlendirmeniz gerekir.

Polonyalı yazar Jadwiga Rutkowska bir keresinde "Diyet, kilo alımından önceki bir açlık dönemidir" demişti.

Bu ifadenin sizin için gerçek olmaması için, diyet ve arıza dönemlerini değiştirmemek daha iyidir.

Diyet sonrası tekrarlamaların doğal olduğu, diyet sonrası alınan kilolardan dolayı yeme bozukluklarına hatta depresyona yol açtığı kanıtlanmıştır. Bu nedenle, diyet ve diyeti yeniden gözden geçirmek en iyisidir. Ne istersen ye ama fazla yeme. Sağlıklı yiyecekler ye. Ve en önemlisi, kendini sev, vücudunu kabul et.