Karpuzda nasıl kilo verilir

Yaz sonunda ve Ağustos başında doğa tatlı aşıklara bir hediye verir - sulu bir karpuz. Bu tatlı dut, diyet ürünü olarak kullanılmasına izin veren 38 kcal içerir. Beslenme uzmanları, kilo vermeye ve sağlığı iyileştirmeye yardımcı olan karpuz diyetleri ve oruç günleri geliştirdiler. Bir karpuzda nasıl kilo verileceğini ve meyvenin dışı yeşil ve içindeki kırmızının vücut için nasıl yararlı olduğunu düşünün.

kilo kaybı için karpuz

Karpuzun kilo kaybı için faydaları

Berry tatlı olmasına rağmen kalorisi düşüktür, bu nedenle sınırsız miktarda tüketilebilir. Tatlı dut, vücuttaki metabolik süreçlerin normalleşmesine katkıda bulunan organik asitler ve diyet lifi içerir. Sonuç olarak, toksinler ve toksinler ve onlarla birlikte aşırı kilo gider.

Karpuz vitamin açısından zengindir. Doğal bir immünomodülatör olan yüksek C vitamini içeriğine dikkat etmek önemlidir. Sulu bir meyvede küçük miktarlarda, B grubu vitaminleri bulunacaktır, bu da eksikliği sinir sisteminin muzdarip olduğu ve ağırlığı olumsuz yönde etkiler. Ayrıca B vitaminleri enerji metabolizmasında görev alır.

Meyvede PP ve E vitaminleri, beta-karoten bulunur. Bu maddelerin içeriği, 100 g tatlı çilek başına 0, 1 ila 0, 3 mg arasında değişmektedir.

Meyvenin sahip olduğu not edilmelidir:

  • hafif idrar söktürücü etki;
  • choleretic eylem;
  • hafif müshil etkisi.

Karpuz içerken vücut hızla doyar, su-tuz dengesi normalleşir. Karpuz diyeti sırasında açlık hissi musallat olmaz. Yukarıdakilerin tümü göz önüne alındığında, karpuz ile kilo vermenin kolay olduğu sonucuna varabiliriz. Ve bu ifade, kilo kaybı için karpuz kullanan kadınların incelemeleriyle doğrulandı.

Tıpta karpuzun kullanımı

Beslenme uzmanlarına ek olarak, meyvenin terapistlerin diyetine dahil edilmesi önerilir. Karpuzun hamilelikte ve beslenme sırasında yenmesi tavsiye edilir. Meyve tüketildiğinde demir depolarını yeniler. Tatlıları karpuzla değiştirirken, hamilelik sırasında oldukça istenmeyen aşırı kilo alma tehlikesi ortadan kalkar. Ancak, şişkinlik verme kabiliyetine sahip olduğu için, son üç aylık dönemde sulu meyvenin kötüye kullanılması önerilmez. Ödem yoksa, bu öneri göz ardı edilebilir.

Karpuz suyu karaciğere iyi gelir. Toksinleri temizleyebilir, bu nedenle meyve karaciğer hastalıkları için endikedir. Ancak, önce doktorunuza danışmalısınız. Size günde ne kadar sulu posa yiyebileceğinizi söyleyecektir.

Gastrointestinal sistem hastalıkları, böbrekler, safra yolları, kan hastalıkları olan kişiler için karpuz kullanılması tavsiye edilir. Kan kolesterolünü düşürür ve multipl skleroz için önleyici bir önlemdir.

Tatlı meyveler diyabet ile yenebilir. Doğru, miktarının sınırlı olması gerekecek.

karpuz diyeti

Diyetler hızlı kilo verme yöntemleridir. Kilo kaybı karpuz diyeti için çeşitli seçenekler vardır. Popüler olan en etkili olanlara bakacağız. Ancak kilo verme sırasında maksimum etkiyi elde etmek ve diyette elde edilen sonucu pekiştirmek için diyete doğru bir şekilde girip çıkmanız gerekir, çünkü diyet sırasında 5 kg kaybeden bir kadının ayrıldıktan sonra 7 kilo aldığı durumlar vardır. .

diyete girmek

Diyetten 10-14 gün önce karpuzları diyete dahil etmeniz gerekir. Paralel olarak, tüm un ve yüksek kalorili yemekleri menüden çıkarmak, bunu yavaş yavaş yapmak gerekir; tatlı ve alkollü içecekleri suyla değiştirin. Gazsız maden veya kaynak suyunu tercih ederek günde 1-1. 5 litre su için.

Diyetten önceki son 5-6 günde, porsiyonları önce 150 gr'a, ardından 100 gr'a düşürmeniz gerekir, bu günlerde akşam yemeğini reddetmeniz veya meyve ile değiştirmeniz önerilir.

Diyet numarası 1

Bu, bir hafta süren mono bir diyettir. Aynı zamanda sadece karpuzun tatlı hamurunu yiyebilirsiniz. 7 gün boyunca mono-diyette oturmak zorsa, 5'e indirilmesine izin verilir. Karpuz diyeti sırasında 5-6 kg fazla kilolardan kurtulmak mümkün olacaktır.

karpuz zayıflama smoothie

Diyet menüsüne gelince, sadece meyvenin kırmızı tatlı hamurundan oluştuğu için bir soru kalır: günde ne kadar yiyebilirsiniz. Kilonuza bağlı. Günde yenen karpuz küspesinin ağırlığı, kendi ağırlığından 10 kat daha az olmalıdır. Buna göre, 60 kg ağırlığında, 6 kg'dan fazla sulu hamur yiyemezsiniz.

Mono-diyet sırasında karpuzun nasıl yenileceğini anlamaya devam ediyor. Hamuru, sonuncusunu yatmadan en geç 2 saat önce yediğimiz 6 porsiyona bölün. Güne bir bardak su ile başlıyoruz.

Diyet numarası 2

Bu, 10 gün süren mono diyete kıyasla daha yumuşak bir seçenektir. Böyle bir diyet 7-8 kg'dan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Karpuz küspesine ek olarak çavdar ekmeği yemesine izin verilir. Bir unlu mamül seçerken, ne kadar koyu olursa o kadar sağlıklı olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Güç modu ilk seçeneğe benzer. Ekmek hem karpuzla hem de sulu hamur kullanımı arasında kullanılabilir.

Diyetten çıkmak

Karpuz diyetinde kilo verirken hiçbir şey yiyemezsiniz, bu nedenle bıraktıktan sonra hemen normal diyete geçmek istenmez. Diyetin bitiminden sonraki 2 hafta boyunca diyette bol miktarda meyve ve sebze bulunmalıdır. Akşam yemeği, 1-1. 5 kg sulu hamur yiyen karpuz ile değiştirilir.

Kahvaltıda, öğle yemeğinde yulaf ezmesi veya başka bir yulaf lapası yerler - yağsız et veya balık içeren herhangi bir sebze salatası. Patates ve erişteyi diyete dahil etmek için acele etmeye gerek yok. İnce bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bu ürünlerin kullanımını minimumda tutmalısınız.

İçme rejimini hatırlamak da önemlidir. Çay veya kahveye ek olarak günde en az 1 litre su için.

Kilo kaybı için karpuz kullanmanın diğer yolları

Diyete ek olarak, kilo kaybı için karpuz kullanmak için diğer seçenekleri kullanabilirsiniz. Oruç günleri yapabilir veya geceleri tatlı posa yiyebilirsiniz.

Karpuzda oruç günleri

Beslenme uzmanları, diyet yapmadan karpuzda nasıl kilo vereceklerini biliyorlar. Diyetler kilo vermenin hızlı yollarıysa, oruç günleri, bu kilo verme yöntemini deneyen adil yarının incelemelerinin kanıtladığı gibi, günde 400-600 g fazla kilodan kurtulmaya yardımcı olur. Bu gün olgun bir meyvenin hamuru dışında hiçbir şey yiyemezsiniz. Çok miktarda su tüketirken günde 1. 5-2 kg karpuz tüketilmesine izin verilir.

kilo kaybı için karpuz dilimleri

gece için karpuz

Karpuz gece yenilirse kilo vermenize yardımcı olur. Ancak birkaç nüansı dikkate almak önemlidir. Meyve idrar söktürücü olduğu için yatmadan hemen önce yememelisiniz.

Akşam yemeği yerine karpuz kullanılabilir. Bu, daha fazla gramdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ve meyve doyurucu bir ürün olduğundan, böyle bir akşam yemeğinden sonra açlık hissi eziyet etmeyecek.

Bir karpuz nasıl seçilir

Karpuz diyetinde kilo vermek sağlığınıza zarar vermez, doğru meyveyi seçmeniz gerekir. Günümüzde karpuz yetiştiriciliği sırasında nitratlar kullanılmaktadır. Bunlar vücut için toksik olan ve mide bulantısı ve baş dönmesine neden olan maddelerdir. Ek olarak, bu tür meyvelerdeki vitamin, mikro ve makro elementlerin içeriği minimumdur.

Karpuzun görünümünden, yetiştiriciliğinde nitrat kullanılıp kullanılmadığını söylemek zordur. Ama eve geldiğinde bir test yapabilirsin. Bunu yapmak için, bir kapta su toplamanız, orada bir dilim çilek indirmeniz ve 15 dakika beklemeniz gerekir. Bu süre zarfında sulu meyve şeklini kaybetmemeli ve suda bulanıklaşmamalıdır. Bu olursa, böyle bir karpuzu atmak daha iyidir. Pek çok insan bu tavsiyeyi görmezden gelir ve bunun için para ödedikleri için nitratlarla yetiştirilen bir meyveyi yerler. Bununla birlikte, eczanede kimsenin ücretsiz ilaç vermeyeceği ve "kimyasal" karpuz kullanımından sonraki sağlık sonuçlarının oldukça ciddi olabileceği unutulmamalıdır.

Çözüm

Karpuz üzerinde kilo vermek mümkün müdür sorusunun cevabı olumludur. Her biri sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda sağlığınıza da fayda sağlayan en etkili diyetlere baktık. 7-10 gün karpuz yiyen herkes 7-10 kg fazla kilolardan kurtulabilir. Ancak unutulmamalıdır ki bu zayıflama yöntemi ile karpuzdan başka bir şey yiyemezsiniz. 3-4 kg fazla kilolarından kurtulmak isteyenler her yemekten 30 dakika sonra sulu posa yiyerek bunu yapabilirler. Ancak kilo verme sürecinin, kilo vermenin en iyi yolunu seçecek bir diyetisyen tarafından denetlenmesi tavsiye edilir.