Maggi diyeti - 4 haftalık temel prensipler ve menü

Aşırı kilo sorunu, gezegenin her ikinci sakinini endişelendiriyor. İstatistiklere göre, nüfusun yaklaşık% 25'i obeziteden muzdarip.

Fazla kilolardan kurtulmak için birçok diyet icat edildi. Bunlardan biri Maggi diyetidir. Adını en etkili kadınlardan biri olan İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher sayesinde aldı. Bugün dünyanın her yerindeki kadınlar bu tür beslenmeye başvuruyor.

Diyetin destekçilerine göre, bu tür beslenmeden gereksiz kilolar "gözlerimizin önünde erir", kişi ise açlık hissetmez ve kalori saymak zorunda değildir.

Bu yazıda birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü haftalar için ayrıntılı bir menü içeren tablolar bulacaksınız, Maggi diyetini nasıl uygulayacağınızı, ne sıklıkla tekrarlayacağınızı, fazla kiloları ne kadar kaybedebileceğinizi, herhangi bir yan etkisi olup olmadığını öğreneceksiniz. Böyle bir diyeti uygularken alkol almak mümkün mü?

Kendi kendine ilaç verme! Nitelikli bir doktora başvurduğunuzdan emin olun. Bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve tıbbi tavsiye yerine geçmez.

Kilo kaybı için doğru beslenmenin özü, yumurta (protein) ve süzme peynir seçeneklerinin açıklaması

margaret thatcher zayıflama ürünleri

Maggi, 4 hafta boyunca düşük karbonhidratlı bir öğündür.

Sistem, American Mayo Clinic uzmanları tarafından Margaret Thatcher için geliştirildi.

Tarifler kesinlikle gizli tutuldu ve ancak Demir Leydi'nin ölümünden sonra gizliliği kaldırıldı.

Başlangıçta, Maggi diyeti 14 gün için tasarlandı, ardından modern bilim adamları iki haftalık diyeti iyileştirdi ve 4 haftaya çıkardı.

Beslenme, karbonhidrat miktarını sınırlamayı ve diyetteki proteinli gıdaların sayısını artırmayı içerir.

Vücuttaki karbonhidrat eksikliği nedeniyle, yağ yakımına katkıda bulunan karmaşık kimyasal reaksiyonlar tetiklenir. Vücut yağlarını yakıt olarak kullanır.

Yemeklerin kalori içeriğini sınırlamak gerekli değildir.

Beslenmenin temel ilkeleri:

 • Diyette karbonhidrat ve yağları en aza indirmek.
 • İçme rejimine uygunluk (günde en az 2 litre temiz su). Kahve, çay, çorbalar bu miktara dahil değildir.
 • Takvime sıkı bağlılık. Öğle yemeğini, kahvaltıyı veya akşam yemeğini atlayamaz, daha sonraya taşıyamazsınız.
 • Menüye sıkı sıkıya bağlılık. Yemekler beslenme uzmanının önerdiği sırayla tüketilmelidir. Bir ürün diğeriyle değiştirilemez.
 • Şekersiz kahve ve çay her an içilebilir.
 • Yemekler yağsız, tuzsuz hazırlanır. Baharat olarak soğan, sarımsak, otlara izin verilir.
 • İzin verilen yiyecekler, kendinizi tok hissedene kadar sınırsız olarak tüketilebilir.
 • Diyet kesilirse tekrar başlanması gerekir.
 • Sonuçları iyileştirmek için beden eğitimi yapmanız gerekir.
 • En az 8 saatlik tam bir uyku gereklidir.

28 günlük beslenme dört aşamaya karşılık gelir:

maggi diyeti için meyve ve sebzeler
 1. Yolun başlangıcı.
 2. Bağımlılık
 3. Bir yaşam biçimi olarak beslenme.
 4. Sonuçların değerlendirilmesi.

En zoru ilk haftadır, sonra kişi böyle bir rejime alışır, karbonhidrat eksikliği nedeniyle açlık çekmez.

Yavaş yavaş, protein beslenmesi bir yaşam biçimi haline gelir. Artık iki tür diyet popüler: yumurta ve süzme peynir.

Bu iki Maggi diyetinden hangisi daha etkilidir - yumurta mı yoksa süzme peynir mi? Her birinin artıları ve eksileri vardır, seçim kilo verme tercihlerine bağlıdır.

Yumurtalar birçok değerli eser element içerir: selenyum, iyot, demir, niasin. Yumurta akı diğerlerinden daha hızlı sindirilir.

Kilo verirken yumurta yerken kas kütlesi korunur, hemoglobin normalleşir. Süzme peynirli Maggi diyet menüsünde, protein kaynağı olarak yağ içeriği% 5'e kadar olan bir ürün kullanılır.

Süzme peynir vücudu kalsiyum, fosfor ve demir ile doyurur. Süt ürünleri, sindirimin normalleşmesi için gerekli olan metiyonin ve triptofan içerir.

Hangi tür yiyecek seçilirse seçilsin (protein veya süzme peynir), ağırlık aynı şekilde gidecektir. Bu nedenle, kilo vermek onların zevklerine göre yönlendirilmelidir.

Kilo verme yöntemlerinin artıları ve eksileri

Herhangi bir güç sistemi gibi, Maggi'nin de avantajları ve dezavantajları vardır.

maggi diyeti için sağlıklı ve sağlıksız yiyecekler

Tekniğin avantajları:

 • Kalori kısıtlaması yok. Doyuncaya kadar yiyebilir, gün içinde aç hissetmezsiniz.
 • Pişirme kolaylığı, tanıdık, ucuz ürünlerin kullanımı.
 • Vücudu gerekli tüm vitamin ve minerallerle doyurmanızı sağlayan dengeli bir diyet.
 • Her yaş için uygundur.
 • Algılanabilir kilo kaybı (20 kg'a kadar). Aynı zamanda ciltte sarkma, saçta bozulma olmaz.
 • Sonucu uzun süre kaydetmek.

Eksiler:

 • Programa kesinlikle uyma ihtiyacı. Herkes işi nedeniyle bunu karşılayamaz.
 • Karbonhidratların yokluğu, refahı, kilo verme performansını olumsuz etkiler. Birçoğu uyuşukluk, güç kaybı, ilgisizlik hisseder.
 • Proteinlerle aşırı doygunluk, böbreklerin işleyişini olumsuz yönde etkiler.
 • Lif eksikliği nedeniyle yiyecekler zayıf bir şekilde sindirilir, bağırsaklarda çürümeye başlar. Sonuç olarak, kişi sindirim sorunları yaşamaya başlar: şişkinlik, kabızlık, ishal.

Bu dezavantajlar nedeniyle gerekirse diyetin tekrarına ancak 12 ay sonra izin verilir.

Her gün için ayrıntılı diyet

Yumurta seçeneği aynı kahvaltıları içerir. 1-2 adet haşlanmış yumurta, ½ greyfurt veya portakal ve bir fincan kahve veya çay şekersiz tüketilmelidir.

Menünün küçük bir çeşitliliği sadece öğle ve akşam yemeklerinde görülür. Balık ve et haşlanmış veya haşlanmış olarak yenir, Maggi diyeti için peynir az yağlı çeşitlerde alınır.

Toplamda 3 öğün yemek vardır, aralarında kahve veya çay içebilir, taze salatalık yiyebilirsiniz. Maggi diyeti ile hangi sebzelerin tüketilebileceğini aşağıdaki tabloda göreceksiniz.

Haftanın 7 günü, 1-7 günü için Diyet Maggi örnek menüsü:

Haftanın günü Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
Akşam yemeği Sossuz ve tuzsuz domates ve salatalık salatası. Pişmiş et Taze otlar karışımı. Herhangi bir miktarda haşlanmış balık Haşlanmış yumurta. Ispanak. Kahve Salatalıklar. Buğulanmış hindi. Çay Balık haşlanır. Bulgar biberi taze Fırında tavşan eti. Turuncu Peynir. yağsız, tost
Akşam yemeği Sebze salatası. 2 rafadan yumurta, portakal Sığır biftek. taze domates. Çay Haşlanmış tavuk göğsü. taze salatalık Taze bitki salatası. Pişmiş balık Haşlanmış yumurta. Kızarmış kabakAz yağlı peynir Kızarmış kabakHaşlanmış tavuk. Çay Yeşiller karışımı. Buharlı tavuk pirzola

7-14 gün:

Akşam yemeği Yumuşak haşlanmış yumurta. Yeşillik Buğulanmış sığır eti. Haşlanmış yeşil fasulye İstediğiniz herhangi bir meyve: portakal, elma, armut, kivi Balık. Kabak ile haşlanmış fasulye Süzme peynir. Yeşillik hindi bifteği. Ispanak 2 yumurtadan su ile omlet. Salatalık ve domates salatası
Akşam yemeği Balık. Salatalık Peynir. Ispanak Haşlanmış tavuk. Domates Yağsız sebze güveç. Çay Peynir. Salatalık Domatesli haşlanmış fasulye Balık buğulama. Yeşillik

14-21 gün (gün içinde tekli beslenme varsayılarak):

Akşam yemeği Herhangi bir miktarda meyve (muz ve üzüm hariç) Herhangi bir miktarda sebze (patates hariç) Meyve haşlanmış balık Buharlı Et Meyve Meyve
Akşam yemeği Atlamak sebzeler sebzeler Atlamak sebzeler Atlamak Atlamak

21-28 gün:

Akşam yemeği Yağsız konserve ton balığı Pişmiş et. Yeşillik. Greyfurt Süzme peynir. Yeşillik. Kızarmış ekmek Peynir az yağlıdır. Sebzeler. Turuncu Haşlanmış tavuk. Greyfurt Süzme peynir veya peynir. Turuncu Balık buğulama. salata karışımı
Akşam yemeği Domates, salatalık, kabak elma veya armut taze salatalık Sebze salatası Domates, salatalık, yeşil soğan Bir bardak kefir. marul yeşili Yoğurt. salatalık, domates

Kahvaltıda lor versiyonu ile yumurta yerine az yağlı süzme peynir (200 gr'a kadar) ve meyveler (muz ve üzüm hariç) tüketilir. Ayrıca haftada birkaç kez öğle yemeğinde süzme peynir yenmelidir.

Maggi'nin diyeti - dört haftalık tam menü:

1. hafta:

Haftanın günü Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
Akşam yemeği İzin verilen meyveler pişmiş tavuk Az yağlı süzme peynir. Sebze salatası Meyve Peynir. dereotu, marul Elmalar Pişmiş tavuk göğsü. Ispanak
Akşam yemeği Buğulanmış sığır eti. sebzeler Balık haşlanır. Domates. Kızarmış ekmek. Turuncu Et. buğulanmış kabak sebzeli tavuk güveç Balık. Greyfurt Haşlanmış sığır eti. Yeşillik Sebzeli güveç

2. hafta:

Akşam yemeği Süzme peynir 200 gr Salata karışımı Et. Biber ve domates salatası Kıyma ile haşlanmış kabak Peynir. Ispanak Süzme peynir. Elma Haşlanmış karides. Çiğ sebzeler Buharda pişirilmiş tavuk. Turuncu. Domates
Akşam yemeği Pollock. Yeşillik Süzme peynir. Lahana Yaprakları Peynir. salata karışımı Balık. sebze smoothies Buğulanmış hindi. Salatalık Meyveler (izin verilenler listesinden) Fırında sebzeli tavuk. Greyfurt

3 hafta:

Tüm gün izin verilen meyve Haşlanmış sebzeler Sebzeler + meyveler Haşlanmış balık sebzeli Haşlanmış et + sebzeler Meyve Süzme peynir

4 hafta: Daha katıdır, yiyecek miktarı zamandan bağımsız olarak gün içinde dağılır:

Tüm gün Tavuk 200 gr Domates 2 adet. Salatalık 2 adet. Kızarmış ekmek. Turuncu Aynı Süzme peynir 400 gr Domates 2 adet. Salatalık 2 adet. Tost 1 adet. Haşlanmış sebzeler 200 gr greyfurt Fırında tavuk 200 gr Domates 2 adet. Salatalık 2 adet. Tost 1 adet. Turuncu Perşembe ile aynı + 150 gr yağsız ton balığı 2 haşlanmış yumurta. İstediğiniz miktarda meyve + sebze Süzme peynir 400 gr Ton balığı 150 gr Domates, salatalık, 2 adet. Tost 1 adet. Meyve

Neler tüketilebilir ve tüketilemez, sebzeler dahil yasak ve izin verilen yiyeceklerin listesi

Yumurta veya süzme peynir seçenekleri için izin verilen ve yasaklanan ürünlerin listesi aynıdır. Süzme peynir türü beslenme ile ekşi süt ürünlerinin kullanılması gerektiği ve yumurta versiyonunda kullanılmadığı farkla (süzme peynir ve peynir hariç).

maggi diyeti için yiyecekler

Ne yiyebilirsin:

 • Tavuk yumurtası.
 • Yağ içeriği% 5'e kadar olan süzme peynir.
 • Greyfurt.
 • portakallar.
 • Süt ürünleri: az yağlı peynir (% 20'ye kadar yağ), kesilmiş süt, kefir, fermente pişmiş süt.
 • Sebzeler: domates, salatalık, kabak, havuç, pancar, lahana, yeşil fasulye, turp, turp, soğan, otlar.
 • Meyveler: elma, armut, ananas, erik, şeftali, kayısı, hurma, kivi, kavun, karpuz.
 • Ekşi meyveler: kuş üzümü, ahududu, bektaşi üzümü, böğürtlen, yaban mersini.
 • Yağsız et: sığır eti, tavuk, tavşan, hindi.
 • Deniz ürünleri: hake, pollock, karides, kalamar.
 • Tam tahıllı tost.
 • Kahve, çay, hindiba, kuşburnu suyu.
 • Baharatlar: tuz (minimum), sarımsak, biber, zencefil, sirke, otlar.

Ne yememeli:

 • Yağlı süt ürünleri.
 • Patates, mısır.
 • baklagiller
 • Hububat.
 • Meyveler: muz, üzüm, incir, kiraz, mango, kuru meyveler.
 • Yağlı et: domuz eti, kuzu eti, kaz, ördek, domuz yağı, sakatat.
 • Makarna.
 • Un ürünleri.
 • Şeker.
 • Şekerleme.
 • Sosis, sosis, ezme.
 • Fast food.
 • Cips, kraker, patlamış mısır.
 • Tatlı içecekler.
 • Alkol.
 • Mayonez, ketçap, soya sosu.
 • Tuzlu ve koruyuculu baharatlar.
 • Fındık.
 • Mantarlar.
 • Tereyağı, yemeklik yağ, margarin.
 • Füme et ve balık ürünleri.

Kontrendikasyonlar

Kalori kısıtlaması olmamasına rağmen, Maggi'nin diyeti oldukça monoton. Herkes çok miktarda proteinli yiyecek yiyemez.

maggi diyeti için muz

Maggi diyetini özellikle hamilelik sırasında kullanmamalısınız - programa sıkı sıkıya bağlı kalma ihtiyacı, karbonhidrat ve lif eksikliği, protein bolluğu, sağlığı olumsuz etkileyebilir.

Bu tür yiyeceklerin bir takım kontrendikasyonları vardır:

 • İzin verilen ürünlere alerji.
 • Yüksek kolesterol.
 • böbrek hastalıkları
 • Sindirim organlarıyla ilgili sorunlar (gastrit, ülserler, kolit, kolesistit).
 • Hamilelik, emzirme

Bir kişinin görünür bir kontrendikasyonu olmasa bile diyete başlamadan önce bir doktora danışmalı ve biyokimyasal kan testi yaptırmalısınız.

Çıkış önerileri - sonucun nasıl kaydedileceği

Herhangi bir diyetin etkinliği, yalnızca düşen kilogram sayısıyla değil, aynı zamanda kiloyu koruma yeteneğiyle de belirlenir.

Maggi diyetinde santimetre ve kilo kaybı

Beslenme uzmanlarına göre, kilo veren bir kişi tüm tavsiyelere uyarsa, başlangıçtaki kiloya bağlı olarak kilo kaybı 10 ila 20 kg arasındadır.

Maggi diyetinin ilk günleri, fazla sıvıdan kurtulma nedeniyle kilo vermeye başladığında, bazıları günde 2 kg'a kadar verir. Sonra yağ yanmaya başlar, bu nedenle çekül hatları zaten daha küçüktür - 300 g'a kadar.

Üçüncü hafta bir plato ile karakterizedir. Birçoğu ağırlığın arttığından şikayet ediyor. Bu, vücudun yeni rejime adaptasyonundan kaynaklanmaktadır.

Diyete devam etmelisiniz, birkaç gün sonra kilo kaybı devam edecektir. Bir ayda insanlar bu rejime alışır, küçük porsiyonlar mide hacmini azaltır, bu nedenle 4 haftada açlık olmaz. Sonucu korumak için Maggi diyetinden doğru çıkış önemlidir.

Elde edilen sonuçları kaybetmemek için Maggi diyetinden nasıl çıkmalı ve bu diyeti uyguladıktan sonra yemek yemeli? Karbonhidratlar, günlük kalori içeriğini artırmadan yavaş yavaş diyete dahil edilmelidir.

Karmaşık karbonhidratlarla başlamanız gerekir: tahıllar, tam tahıllı ekmek. Böylece bağırsaklar yavaş yavaş önceki rejime dönecektir.

Kilonun geri dönmemesi için şekerli içecekler, şeker, fast food ve diğer zararlı ürünlerden sonsuza kadar vazgeçmeye değer. O zaman bu kadar zorlukla elde edilen sonucu korumak kolay olacaktır.

Ne yazık ki, kilo kaybı için evrensel etkili bir diyet henüz icat edilmemiştir. Yiyecek seçimi, kişinin sağlığına ve yeteneklerine bağlıdır.

Maggi diyeti en popüler diyetlerden biridir çünkü onu uygularsanız kalori saymanıza gerek kalmaz. Verimlilik, kilo verme arzusu ve çabaları, disiplini ile belirlenir.

Diyet sırasında uyulması gereken tüm kurallara daha önce uyduysanız, Maggi diyetinden sonraki sonuçlar uzun süre devam edecektir.

Artık Maggi'nin yumurta-lor diyetinin tüm kurallarını, nasıl çalıştığını ve hangi sonuçları verdiğini biliyorsunuz. Tüm kurallara sıkı sıkıya uyarsanız ve beslenmeyi fiziksel aktivite ile birleştirirseniz, o zaman sadece bir ay içinde hayalinizdeki figürü bulabileceksiniz.